Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dva pokusy v tejto sezóne už stroskotali, bude pohladenie duše niekde inde do tretice?

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Prešov - Piatkový zápas na zvolenskom ľade bol posledným pre Reného Puchera (na snímke) v drese martinského extraligového kolektívu. Táto sezóna je

preňho akoby zakliata. Po vydarenom angažmáne v uplynulom ročníku, keď na poslednú chvíľu uprednostnil odchod do švajčiarskeho druholigového Thurgau (v niekoľkých stretnutiach hosťoval aj v prvoligovom Lausanne), sa tešil, že si konečne zahrá v českej najvyššej súťaži. Tam ale dlho nevydržal. Problémy, ktoré sprevádzali tento tím v predošlých mesiacoch, sa preniesli aj do súčasnosti. Skúsený krídelný útočník sa porúčal hneď po tom, čo prišiel do klubu Josef Augusta na post kormidelníka (známy kouč neskôr zastával inú funkciu a nakoniec nezostal ani v nej, Havířov funguje už bez Augustu). Starší z bratov Pucherovcov sa po návrate na Slovensko zapojil do prípravy v martinskom celku.

"Nestaval som si vzdušné zámky. Vedel som, že moje pôsobenie v Turci nebude mať pravdepodobne príliš dlhé trvanie vzhľadom na to, že sme sa dohodli iba na obdobie do konca novembra. Ďalšia moja budúcnosť bola na začiatku opradená ešte tajomstvom, neistotou. Už pred pár dňami som ale vedel, že z klubu MHC odchádzam," poznamenal prešovský odchovanec, ktorý po stretnutí 29. kola dal Martinčanom adieu. Priznal, že všetko má svoje za a proti. "Bol som rád, že som sa po rozčarovaní v Havířove s predstaviteľmi tohto klubu rýchle dohodol. Pozitívnu rolu zohral fakt, že už vlani so mnou koketovali, no ja som dal vtedy prednosť zahraničiu. Teraz mi umožnili po dvoch rokoch opäť sa dostať na slovenskú scénu."

Podľa vyjadrenia martinského trénera Milana Hovorku Puchera brali aj preto, aby svojimi skúsenosťami pomohol usmerňovať spoluhráčov, hlavne mladších vo štvrtej formácii. Okrem toho mal sa podieľať na zvýšení údernosti tímu. Niektoré možnosti boli však nad sily aj tohto kozáka. Prirodzene, po nevydarenom extempore za riekou Moravou, kde hráčova psychika nedostala pohladenie, musel uplynúť nejaký ten týždeň, aby sa aj on dostal do pohody. Vo štvrtom trojzáprahu je to ale problematické vzhľadom na krátkosť pobytu medzi mantinelmi. Predsa však východniar mal záblesky, ktoré zostali v pamäti a oživil výkony MHC. Zaujímavé ale je, prečo vlastne nedošlo k dohode medzi Martinom a R. Pucherom. "Hoci predtým bola alternatíva, že ak si nenájdem niečo zaujímavejšie, prípadne zostanem, predsa z toho zišlo. Zhováral som sa o tom s manažérom klubu. Naznačil mi, že sondovali v Košiciach možnosť predĺženia hosťovania, no nedopadlo to v môj prospech. Tak sme si povedali, že to siliť nebudeme." René, ktorý najväčšie úspechy zožal práve v košickom drese, patrí stále ku kmeňovým hráčom HC a každý slovenský celok, ktorý ho chce, musí rokovať s jeho vedením. Za všetkým, ako to chodí v takýchto situáciách, sú i peniaze, hoci možno v tomto prípade neboli až také kľúčové a limitujúce. Ktovie, možno čakali Stredoslováci od nášho zástupcu viac a nechcelo sa im púšťať do ďalšieho rokovania...."Tak či tak nelámem si nad tým hlavu, prečo som skončil. Na obzore sú vždy aj iné možnosti. Teraz pôjde o to uchytiť sa v ďalšom tíme, ak to bude aktuálne. Čas na realizáciu zmeny ešte je, ku koncu roka je spravidla pohyb v kádroch nielen u nás, ale i v zahraničí. Ťažko však teraz povedať, či je väčšia pravdepodobnosť, že odídem do cudziny alebo naďalej budem naháňať puk prípadne v extralige na Slovensku." Keďže René patrí stále Košičanom, natíska sa otázka, či je možné, že sa objaví prípadne i v tomto tíme. "To sotva, nikto so mnou o tejto eventualite nehovoril, ani mi ju nenaznačil." Ktovie, možno sa sezóna pre tohto poctivého hokejistu už skončila a možno do tretice sa predsa niekde ujme k obojstrannej spokojnosti.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.