Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dva pohľady "okopávačov" - Varadin cíti skrivodlivosť, J. Sovič spokojný s verdiktom

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

Košice - Útočník Žiliny Richard Varadin bol jediným hráčom, za ktorým po zápase nebolo potrebné čakať, kým sa osprchuje. Ešte ani rozhodca Šipoš

neodpískal koniec zápasu a Varadin pokojne sledoval jeho záver. Dôvod bo celkom prozaický - v záverečných sekundách I. polčasu uvidel červenú kartu a tak mal na sprchovanie času až-až.

Viacerí na štadióne si ani nevšimli čo sa vlastne v strede ihriska odohralo medzi domácim J. Sovičom a Varadinom, lebo sledovali akciu 1. FC. Až strapec hráčov, ktorý obkolesil rozhodcu, ktorého privolal jeho asistent, dávalo tušiť, že čosi sa tam odohralo. Na zemi zostal ležať J. Sovič a Varadin uvidel červenú kartu.

"Možno keby som sa i ja zvalil na zem a začal sa zvíjať tak, ako Sovič, tak možno by rozhodca vylúčil jeho a nie mňa. Keď asistent rozhodcu vidí, ako protihráč do mňa kopne päťkrát na zemi a nič s tým nerobí, tak nemám k tomu čo povedať. Som rád, že sme nakoniec zvíťazili," povedal žilinský útočník, ktorý v I. polčase takmer zvalil bránu po utešenej strele, ktorá skončila na spojnici brvna a žrde. Začuli sme i správu, že to bol zo strany Žiliny "taktický manéver", ktorý nakoniec slávil úspech. Hostia sa ešte viac zomkli a domácich k ničomu nepustili. "Určite to nebol taktický manéver. Rozhodcovi to však určite nepomohlo. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Nehovorím, kopol som ho aj ja po tom všetkom, ale svoje tam urobil i Sovič," dodal R. Varadin.

Oslovili sme i druhú stranu - Jaroslava Soviča. "Bol tam súboj, ja som stál nad Varadinom a on mi ležal pod nohami. Trochu sme sa sácali, nie okopávali, lebo sme do seba boli trochu zapletení. Varadin potom nevydržal, vybuchol a ako vstával, šľapol mi na členok. V tom momente som išiel k zemi. Asistent rozhodcu to videl a povedal hlavnému rozhodcovi, že ma kopol bez lopty." Zo žilinskej strany sme začuli, že šlo o trochu zvláštny taktický manéver... "Jááj. Inak, keď si pomeniem dozadu, tak aj Inter tu hral o jedného menej a vyrovnal v nadstavenom čase. Tiež nám vylúčenie súperovho hráča nejako nepomohlo. Nám by asi naozaj pomohlo, keby sme my hrali o jedného menej... Tentoraz sme však urobili hrubé chyby. Verili sme, že nejaký ten gól strelíme a nedostaneme žiadny. Nastal však pravý opak. Po hrubej chybe, keď sme mali čistú loptu, hosťujúci hráč vystrelil, lopta sa navyše k tomu všetkému odrazí akurát k jedinému hráčovi hostí, ktorý tam bol. To je smola. O druhom góle ani nehovorím. Stometrová lopta, ktorá je už dopredu signalizovaná a naši traja obrancovia tam stoja ako soľné stĺpy. Ťažko k tomu niečo povedať." Hostia mohli už v I. polčase viesťminimálne 2:0. Raz však záchrannú brzdu zatiahol práve J. Sovič, keď v poslednom okamihu zmaril vyloženú šancu M. Mintála. "To som bol sám prekvapený, že som ešte v sklze zasiahol túto loptu. Bol som veľmi rád, že sme túto situáciu ešte uhasili. Aj tak nám to však nepomohlo."