Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dva dobré sety, potom veľká dráma

Sportnet|Publikované 25. nov 2008 o 23:00

SPIŠ. Dnešné titulky z basketbalu a volejbalu sú takmer identické. S tým rozdielom, že extraligové volejbalistky dotiahli infarktový zápas so

víťazného konca.

Dva hracie dni

Za dva dni extraligový nováčik zo Spiša odohral dva zápasy. Ten sobotňajší v Senici bol skôr "povinnou jazdou". O nedeľňajšom dueli so Žiarom n/H sa bude ešte dlho rozprávať Novovešťanky v pohode vyhrali prvé dva sety a už len z povinnosti sa mal odohrať tretí set. Ale len mal. Žiarčanky zabojovali, tretí, ale aj štvrtý set vyhrali!

Rozhodovalo sa v piatom sete. Znie to neuveriteľné, ale Spišiačky prehrávali 8:13, aby v infarktovom závere vyhrali 15:13. Bol to volejbal, ktorý dvíhal divákov zo sedadiel.

"Senica bola jednoznačne lepší súper. Tam niet o čom diskutovať. Vo všetkých herných činnostiach boli lepšie. Dôležitejší bol nedeľňajší duel," hovorí kapitánka VK Spišská Nová Ves Lenka Vartovníková.

Len pre silné nervy

Po štvrtom sete, keď Žiar n/H vyrovnal na 2:2, už málokto veril, že prekvapené a zaskočené domáce hráčky sa ešte dokážu pobiť o výsledok. Podaril sa im však menší volejbalový zázrak.

"Bol to nervák, ako sa patrí. Žiar n/H je však známy tým, že zabojuje v každej situácii. Veľmi sme ich chceli poraziť, lebo pre nás sú to veľmi nepríjemné súperky. Vďaka aj za takéto víťazstvo," povedala Lenka Vartovníkova a dodala:

"Poľavili sme na servise, čo by malo byť našou veľkou zbraňou. Naopak, oni nás zatlačili, trochu nervozity do toho a už to išlo,"

Ako na bojisku

Nedeľňajší duel bol ešte v niečom špecifický. Domáci fanklub je známy svojím neúnavným povzbudzovaním sprevádzaným dunením bubnov. Aj hostia zo Žiaru n/H si priniesli dva bubny, a tak to miestami v športovej hale dunelo ako na poriadnom rockovom koncerte.

"Diváci boli super. Čím ďalej, tým viac sa mi to začína páčiť," s úsmevom dodala Lenka Vartovníková.

Na 2. zápas 2. kola Slovenského pohára cestujú ženy v stredu 26. 11. 2008 do Podbrezovej.

Na zápas 10. kola extraligy cestujú ženy v sobotu 29. 11. 2008 do Pezinka, kde aj prespia, a v nedeľu 30. 11. 2008 o 11.00 h odohrajú v Pezinku prvý zápas 3. kola Slovenského pohára s Doprastavom Bratislava.

Odveta 3. kola Slovenského pohára s Doprastavom Bratislava bude doma v športovej hale v Spišskej Novej Vsi vo štvrtok 4. 12. 2008 o 18.00 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.