Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dva body delili Novovešťanov od víťazstva

Málo času na oddych. Po Leviciach deň voľna a dnes sa ide na Nitru. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 4. dec 2012 o 23:00

O dva body 90:92 prehrali basketbalisti Spišskej Novej Vsi na pôde Levíc.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V netradičnom hracom dni v pondelok merali Spišiaci cestu na dohrávku 16. kola do Levíc. Lepšia nálada bola skôr na zápas, ako potom domov. Prehrať s takým malým rozdielom, to asi mrzelo každého.

Skóre ako na hojdačke bolo v pondelok v Leviciach. Po prvom polčase Novovešťania prehrávali 43:59. Zverenci trénera Černického dokázali zmazať bodové manko a v poslednej štvrtine sa dokonca dostali do vedenia.

„V Leviciach to bolo dobré dramatické stretnutie. Naším negatívom bol prvý polčas a až 59 inkasovaných bodov. To bolo dosť podstatné. Na druhej strane ma teší, že hráči dokázali zmazať dvadsaťdvabodový náskok. Bola aj fáza zápasu, keď sme viedli. Škoda nezvládnutého záveru, mohli sme viezť domov víťazstvo,“ vrátil sa k ostatnému duelu tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Ťahák z Nitry

V utorok Spišiaci tvrdo trénovali. Veľa času po Leviciach na oddych nemali. Už dnes večer hostia doma atraktívnu Nitru. Ak príde na Spiš mužstvo spod Zobora, vždy je to veľký basketbalový sviatok.

„Pre nás to bude nová skúsenosť. Sám som zvedavý, ako zvládneme taký nahustený program. Všetko bude závisieť od kondície a teraz sa ukáže, ako na tom sme. Nitra má silný tím, je na popredných priečkach. Verím však hráčom, že podobne ako proti Prievidzi pôjdu na doraz. Rovnako prosím aj o podporu fanúšikov, ktorí sú doma vynikajúci,“ povedal tréner Černický.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.