Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Dutiny Čarnokú už pustili na ihrisko

Sportnet|25. feb 2009 o 00:00

V basketbalovom klube Maxima Broker sa situácia na rozohrávke znormalizovala. Už pred časom sa vrátila do zostavy Minčíková a od minulého týždňa hrá

aj Čarnoká. S problémami tak už bojuje len Jalčová.

KOŠICE. Čarnokú choroba paralyzovala zo zostavy na tri zápasy. Bacil si na ňu zasadol v nevhodnom čase, keď klub z rôznych dôvodov nemal k dispozícii ani ostatné dirigentky hry.

Premohol ju zápal

"Držalo ma to dosť dlho, pauzovala som desať dní. Nebolo to klasické prechladnutie, skôr zapálené dutiny. Už je to však v poriadku," vraví rodáčka z Krompách. Nastúpila už naposledy v Nitre a hneď ju čakal veľmi náročný zápas. Domáce sa usilovali využiť, že Maxima Broker nepricestovala v najsilnejšej zostave. Celok spod Zobora živil nádej až do úplného konca, až v ňom strhli východniarky víťazstvo na svoju stranu. "Určite, že som výpadok po kondičnej stránke trochu cítila, nebolo to z mojej strany najlepšie. Našťastie, vyhrali sme. Domáce sa chceli vytiahnuť a skoro im to vyšlo. Bol to vyrovnaný zápas, my sme v prvom polčase zle bránili a púšťali sme Nitrianky do streleckých pozícií. Po zmene strán sme to zlepšili a súperky sme napokon zlomili."

Stále koncentrovane

Družstvo nášho majstra sa prakticky muselo v uplynulých dňoch nanovo zohrávať, keďže za posledné dva mesiace viacero hráčok odišlo a niektoré nové prišli. "Iste, že nejaký vplyv to má, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Na tréningoch pracujeme na súhre, takže v tom nevidím taký problém. My musíme v prvom rade hrať stále koncentrovane, a to od začiatku zápasu."

Dnes derby

Dnes o 18. hodine čaká v Infiniti aréne na Maximu Broker košické derby proti BSS. Ani tohto súpera podceniť slovenské šampiónky nemôžu. "Tak ako žiadneho iného. Poučili sme sa zo zápasu z Nitry, že do toho musíme ísť naplno od začiatku. Najmä v obrane musíme zapnúť na 100 percent, to je základný recept na úspech," dodala Čarnoká.

Litovský súboj pod košom

Zaujímavosťou dnešného derby môže byť mikrosúboj dvoch litovských reprezentantiek pod košom. Z tejto pobaltskej krajiny totiž pochádzajú akvizície oboch tímov, ktoré doplnili do svojich kádrov na pozície pivotiek až v priebehu sezóny. V drese Maximy Broker Iveta Salkauskeová a vo farbách BSS Diana Razmaiteová. Výškovo to bude vzácne vyrovnané, obe majú 196 centimetrov. Hráčka majstra má 27 rokov, jej krajanka je o sedem rokov staršia.

Súvisiace články