Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Duslo chce v Maďarsku uhrať prijateľný výsledok

TASR|8. feb 2001 o 17:02

Bratislava 8. februára (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Slovan Duslo Šaľa čaká v nedeľu o 10.00 v Székesfehérvári proti tamojšiemu Cornexi Alcoa úvodný osemfinálový zápas Pohára EHF.


Na pôde v súčasnosti štvrtého tímu najvyššej maďarskej súťaže (bilancia 5 - 2 - 3, skóre 277:262) čaká chemičky náročné stretnutie, keďže sa domáci tím dokáže podľa slov kormidelníka Dusla Jána Packu vypnúť ku kvalitným výkonom predovšetkým v dôležitých zápasoch. Navyše príprava Šaľaniek nebola práve ideálna, keďže zo zdravotných dôvodov chýbali v minulých týždňoch na tréningoch opory družstva Marcela Vlčková, Marcela Fečová či úradujúca hádzanárka roka Katarína Dubajová.

"Hra nášho súpera nám nie je neznáma. Je to družstvo, v ktorom hrajú prím dve Juhoslovanky a bývalá reprezentantka Maďarska Helga Némethová. Podávajú dosť nevyrovnané výkony, na domácej palubovke sa však vedia vyhecovať. Do zápasu idem s cieľom uhrať z hľadiska odvety prijateľný výsledok. Bral by som remízu, alebo prehru o dva - tri góly," uviedol kormidelník Dusla Ján Packa.

Slovenskému majstrovi sa generálka na nedeľu nevydarila, keď prehral v 17. kole extraligy na ihrisku Chirany Bratislava 21:26. V zápase sa jeho hráčkam budú snažiť pomôcť aj hlasivky povestných šalianskych fanúšikov, ktorí pricestujú do Székesfehérváru dvoma autobusmi v deň stretnutia.

Súvisiace články