Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Duo favoritov vypadlo s boľačkami

Sportnet|Publikované 1. jún 2006 o 00:00

Prvým kolom dvojhier na turnaji Roland Garros neprešli z najvyššie nasadených trojka Naďa Petrovová z Ruska a päťka Andy Roddick z USA. Oboch trápili zranenia.

FOTO

"V nedeľu som si poranila nohu a hoci mi ju lekár intenzívne liečil, bolesť som cítila od začiatku zápasu. Nemohla som sa poriadne pohybovať. Nechcela som sa však vzdať, stále som dúfala, že vývoj obrátim," sťažovala sa po utorňajšej prehre 2:6, 2:6 s Japonkou Akiko Morigamiovou Petrovová. Vlaňajšia semifinalistka prišla do Paríža ako jedna z hlavných favoritiek na prvenstvo, tohto roku triumfovala na antukových turnajoch v Amelia Island, Charlestone a v Berlíne. Na tomto povrchu prehrala v sezóne až na Roland Garros. Pre zranenie svalu vynechala posledný turnaj v Ríme a do Francúzska cestovala, ako povedala, úplne vyliečená. V tréningu si však privodila iné zranenie. Rodáčka z Moskvy, dcéra bývalého kladivára a bežkyne na 400 m z éry Sovietskeho zväzu, verí, že to neohrozí jej účasť na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone.

Svoje najvýznamnejšie víťazstvo v kariére si tak pripísala 69. hráčka svetového rebríčka z Japonska. "Po zápase som zostala v šoku," vravela Morigamiová. "Zdalo sa mi, že súperka má zdravotné ťažkosti, ale nezaoberala som sa tým. Sústredila som sa na moju hru, chcela som vyhrať." Súperkou Morigamiovej v 2. kole je Američanka Perryová.

Vrcholom niekdajšej svetovej jednotky Andyho Roddicka na parížskej antuke zostane aj po tomto ročníku 3. kolo pri jeho premiére v roku 2001. Teraz ho v prvom kole zastavil španielsky tenista Alberto Martin. Američan odstúpil na začiatku tretieho setu za nepriaznivého stavu 4:6, 5:7, 0:1 pre bolesti nohy.

"Minulý týždeň som bol hlúpo optimistický. Zranenie členka som si poriadne nevyliečil a ozvalo sa mi v prvom sete, keď som zahrával volej nad hlavou. Cítil som, že je zle," vravel Roddick. Nohu si zranil minulý týždeň na Svetovom pohári v Dusseldorfe. Španiel Martin rýchlo postrehol, že súper má problémy s pohybom a rozdeľoval loptičky z jedného rohu kurtu na druhý až ho dohnal ku skreču.

Americkí tenisti aj tohto roku horia na turnaji Roland Garros jeden po druhom, s Roddickom vypadol v utorok aj ďalší nasadený hráč Robby Ginepri, a predtým sa s dvojhrou lúčili Justin Gimelstob, Paul Goldstein či Vincent Spadea. V hre zostali už len James Blake a Kevin Kim. Posledným hráčom z USA, ktorý triumfoval v Paríži, je Andre Agassi z roku 1999.

Súvisiace články