Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Dunham a Smolinski sa vyhli arbitráži

Sportnet|15. aug 2001 o 10:12

NASHVILLE, LOS ANGELES - Nashville Predators sa napokon vyhol arbitráži s hviezdnym brankárom Mikom Dunhamom, keď s ním podpísal nový kontrakt. Hoci konkrétne podmienky zmluvy neboli zverejnené, miestne zdroje odhadujú, že podľa štatistík druhý najlepší .

NASHVILLE, LOS ANGELES - Nashville Predators sa napokon vyhol arbitráži s hviezdnym brankárom Mikom Dunhamom, keď s ním podpísal nový kontrakt. Hoci konkrétne podmienky zmluvy neboli zverejnené, miestne zdroje odhadujú, že podľa štatistík druhý najlepší brankár NHL v minulej sezóne, v tieni ktorého čaká na svoju príležitosť i Slovák Ján Lašák, podpísal viacročnú zmluvu s ročným príjmom medzi dvoma až tromi miliónmi dolárov. O kvalitách jednotky Predators svedčí fakt, že je jednou z 37 nominovaných Američanov na predolympijský kemp, ktorý sa bude konať budúci mesiac v Colorado Springs.

Arbitrážnemu konaniu sa vyhol aj americký útočník Bryan Smolinski, ktorý predĺžil zmluvu s Los Angeles Kings na dva roky. Finančná stránka kontraktu nebola zverejnená. „Sme veľmi radi, že Bryan u nás zostáva. Je to univerzálny hráč, ktorý je pre náš tím veľmi užitočný,“ povedal generálny manažér klubu Dave Taylor. Smolinski v minulej sezóne zaznamenal v 78 zápasoch 27 gólov a 32 asistencií a v bodovaní tímu skončil tretí za Žigmundom Pálffym a Lucom Robitaillom.

Súvisiace články