Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Duklu zajtra proti Bardejovu povedie Ján Haluška

Sportnet|Publikované 14. nov 2003 o 00:00

Michalovce Takmer presne rovných osem mesiacov čakali priaznivci hokejovej Dukly Michalovce na majstrovský zápas na domácom ľade. Pripomeňme, že

naposledy sa Zemplínčania pred vlastným obecenstvom v oficiálnom zápase predstavili 11.3. 2003, keď nečakane zdolali Prešov 8:6. Zabezpečili si tým prvoligovú záchranu, no akiste ešte netušili, že i to im bude málo platné. Do nasledujúceho ročníka prvej hokejovej ligy sa Michalovčania z dôvodu finančných ťažkostí neprihlásili. Figurujú však v druhej lige Východ a počas uplynulého víkendu už aj odohrali stretnutie prvého kola tejto súťaže. V Brezne síce prehrali hladko 0:4, no ešte pár minút pred koncom bol stav iba 1:0. V druhom kole sa už predstavia pred domácim obecenstvom, keď privítajú silný celok Bardejova. "Tento celok mal v úvodnom kole voľno, no podľa ich súpisky je zrejmé, že Bardejov bude patriť medzi najväčších favoritov východnej časti druhej ligy. Hornošarišský tím má vo svojom strede viacero skúsených matadorov, určite to teda nebude ľahký protivník," vyzdvihol silu súpera riaditeľ HK Dukla Michalovce Jaroslav Kločanka.

K zaujímavej rošáde došlo v priebehu týždňa v zložení realizačného tímu michalovského druholigistu. Na lavičke Dukly sa totiž po dvoch rokoch objaví skúsený kormidelník Ján Haluška, avšak jeho prítomnosť na striedačke má istý háčik. "Pán Haluška bude na našej súpiske oficiálne figurovať ako vedúci mužstva. Chápte to teda ako posilnenie či rozšírenie realizačného tímu. Za normálnych okolností by sme s ním rátali ako hlavným trénerom, ale Ján Haluška stratil trénersky preukaz. Na zväze nejestvuje potrebná evidencia, preto ho môžeme na zápis o stretnutí zadať iba ako vedúceho mužstva," vysvetlil nečakané komplikácie Jaroslav Kločanka.

Zaujímavé bude očakávať i to, kto zajtra o 17.00 hod. vykorčuľuje v drese Michaloviec. Zväčša to budú neznámi mladíci doplnení o skúsených borcov Mihaľa, Tirpáka, Hajduka, Martina Mižáka a Václava Kločanku. "Posledne menovaný k nám prišiel na mesačné hosťovanie z PHK Prešov, kde nedostával od trénera Tomka dostatok príležitostí. Podobne je v súčasnosti na tom aj ďalší náš odchovanec v prešovských farbách Ján Kachnič. Ak uzná za vhodné, že lepšie pre mladého hráča je hrať než vysedávať, radi ho v mužstve opäť privítame. Zatiaľ je však táto záležitosť otvorená," doplnil Jaroslav Kločanka.

Veľké očakávania sa vkladajú aj do diváckej návštevy. Keď michalovskí hokejisti museli v lete voľky-nevoľky opustiť kvôli nezáujmu mestského magistrátu prvoligovú súťaž, postavili sa za celok Dukly stovky nespokojencov. Nesúhlasili so zánikom seniorského hokeja v meste. Bude teda zaujímavé očakávať, koľko sa ich príde pozrieť na vzkriesený celok druholigovej Dukly.

Súvisiace články