Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Dukla začne sezónu so slovenskými mladíkmi

Miloš Palovčík by mal ostať. Skúsený útočník je už s Duklou predbežne dohodnutý. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 5. júl 2013 o 22:00

Prvá liga štartuje 13. septembra, už bez Trebišova. Hracími dňami už budú stredy a piatky. S podpisovaním zmlúv začnú Michalovčania od pondelka.MICHALOVCE. Strieborný tím uplynulej sezóny I. hokejovej ligy HK Dukla Michalovce odštartuje nový súťažný ročník v piatok 13. septembra na domácom ľade proti slovenskej reprezentácii do 18 rokov, teda proti celku, ktorý v súťaži nahradil HK Trebišov.

Ako je známe, ten sa kvôli finančným problémom neprihlásil do prvej ligy.

V Banskej Bystrici sa v stredu uskutočnilo zasadnutie Združenia oddielov a klubov I. hokejovej ligy SR (ZOK I. HL SR), kde sa stretli zástupcovia všetkých tímov druhej najvyššej súťaže. Okrem vyžrebovania úvodného kola boli na programe aj ďalšie veci.

„Zväz prišiel s návrhom, aby novými hracími dňami súťaže boli stredy a piatky, s čím súhlasila väčšina klubov, takže od nového ročníka sa už nebude hrať v utorky,“ uviedol športový riaditeľ Dukly Peter Tirpák, ktorý dodal, že spoločne s Prešovom a Prievidzou boli proti tejto zmene.

V sezóne 2013/14 bude mať prvá liga jedného nového účastníka, a to slovenskú 18-tku, s ktorou sa práve Michalovčania stretnú v prvom kole.

„Mladí Slováci nahradili mužstvo Trebišova a svoje domáce zápasy budú hrať v Trnave. Čo sa týka hracieho systému súťaže, tak ten bude rovnaký ako vlani, len s tým rozdielom, že slovenský tím po základnej časti v súťaži končí,“ prezradil P. Tirpák.

Dukla bude hrať svoje domáce súboje v tradičnom čase o 17. hodine, v druhom kole pocestuje do Detvy.

Začínajú skladať mužstvo

Jediný zemplínsky prvoligový zástupca odštartuje prípravu na nový ročník v pondelok 22. júla.

Úvodný týždeň letnej zaberačky strávia zverenci trénera Mariána Horvátha na kondičnom sústredení v Medzilaborciach, tak ako to bolo vlani, a na ľad by mali vykorčuľovať 5. augusta.

„Od pondelka začíname podpisovať zmluvy s hráčmi, do začiatku prípravy chceme mať zazmluvnených väčšinu hráčov, s ktorými počítame do súťaže. Prioritou je udržať minuloročný káder pokope, určite však pribudnú aj nejaké nové tváre,“ informoval nás prezident klubu Alexander Černega, ktorý je už ústne dohodnutý s viacerými hráčmi úspešného mužstva.

Program úvodného kola I. ligy 2013/14

Piatok 13. septembra o 17.00 hod.: Považská Bystrica – Topoľčany, Spišská Nová Ves – Prievidza, Bardejov – Detva, Michalovce – SR 18, Senica – Liptovský Mikuláš, Prešov – Trnava.

raAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.