Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dukla v play-off!

Sportnet|Publikované 9. feb 2009 o 23:00

MICHALOVCE. Dokázali to! Hokejisti Michaloviec sa ako nováčik súťaže napokon dokázali prebojovať do play-off. Ich súperom vo štvrťfinále súťaže bude

piaty tím po základnej časti Dolný Kubín a úvodné dva zápasy tejto série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sú na programe už zajtra a vo štvrtok v Dolnom Kubíne.

Skvelý finiš

Dukla zvládla posledné tri zápasy základnej časti, najprv dvakrát vyhrala doma (Lučenec 4:1, Senica 5:2) a potom bodoval aj v nedeľu na ľade druhých Piešťan, kde prehrala až po predĺžení 1:2. "Tento postup si cením o to viac, že v závere základnej časti doľahla na mužstvo viróza. Viacerí hráči hrali so sebazaprením, ale čo je dôležité, bojovali. Keď sa aj nedarilo, ako napríklad s Lučencom, potvrdili, že účel svätí prostriedky, a dokázali naplno bodovať," povedal tréner mužstva Dušan Kapusta, ktorého zverenci zahrali skvele hlavne v piatok doma proti Senici. To, čo sa dialo v Michalovciach počas tretej tretiny, ktorú Dukla vyhrala 3:0, ťažko opísať. Hráči "nadrogovaní" úžasnou podporou tribún zlomili odpor súpera, čím urobili rozhodujúci krok k postupu. "Kvalitne sme hrali aj v nedeľu v Piešťanoch, ktoré boli najlepším mužstvom základnej časti na domácom ľade. Skvele chytal Babkovič, dlho sme viedli 1:0, len škoda, že sme sa dopustili chyby pred vyrovnávajúcim gólom súpera. V predĺžení hral súper presilovku, v ktorej napokon rozhodol," doplnil.

O postupe vedeli už pred zápasom

Zaujímavé je, že Dukla sa dozvedela o postupe do play-off už prakticky pred zápasom. Zápas Detva P. Bystrica sa v nedeľu začal už o 15.30 hod. ak by hostia vyhrali v riadnom hracom čase, Michalovce by museli získať v Piešťanoch aspoň bod. To sa aj podarilo, hoci vplyv na postup to už nemalo. "Po celý čas sme sledovali vývoj zápasu v Detve a približne v 5. minúte nášho stretnutia sme sa dozvedeli konečný výsledok z Detvy, ktorý potvrdil náš postup. Napriek tomu mužstvo hralo až do konca, čo si nesmierne cením," poznamenal D. Kapusta.

Nasleduje iná súťaž

Dukla štartuje v Dolnom Kubíne štvrťfinále play-off úvodnými dvoma zápasmi zajtra a vo štvrtok. Tretie stretnutie je na programe v nedeľu v Michalovciach o 17.30 hod., prípadne štvrté na rovnakom mieste v pondelok a rozhodujúce piate o týždeň v stredu na ľade Dolného Kubína. "Hoci sme mali s týmto súperom v základnej časti priaznivú bilanciu, hráčom som okamžite povedal, aby na to zabudli, pretože teraz prichádza nová súťaž. V Dolnom Kubíne chceme prekvapiť a udrieť hneď v prvom stretnutí, aby bol v nedeľu v Michalovciach po dlhšom čase opäť raz vypredaný štadión," dodal tréner HK Dukla.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.