Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dukla sa rozlúčila s dvojicou hráčov

V Michalovciach skončil. R. Smotrila doplatil na neuspokojivé výkony. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 15. okt 2013 o 22:00

Michalovský dres si už na seba neoblečú brankár Kurali a útočník Smotrila. Nie sú vylúčené ani ďalšie zmeny.MICHALOVCE. Tréner michalovskej Dukly Marián Horváth v dnešnom zápase 11. kola druhej najvyššej súťaže už nebude môcť počítať so službami dvoch hráčov.

Ostatná domáca prehra prvoligových hokejistov so Zemplína s Trnavou (1:2), ktorá znamenala ukončenie ich sedemzápasovej série bez straty bodu, totiž nezostala vo vedení klubu bez povšimnutia a po súboji s „gladiátormi“ zo slovenského Ríma skončili pri Laborci brankár Roman Kurali a útočník Richard Smotrila.

Slabá výkonnosť

Obaja spomenutí hokejisti sa Jóbovu zvesť dozvedeli včera dopoludnia.

„S Kuralim a Smotrilom sme rozviazali kontrakty, dôvodom bola ich slabá výkonnosť. Prvý menovaný sa po príchode Němca stal až tretím brankárom a od ďalšieho sme čakali oveľa viac. Pendloval medzi treťou a štvrtou päťkou, nedával góly, v desiatich stretnutiach skóroval iba raz,“ ozrejmil nášmu denníku dôvody ich konca v mužstve prezident HK Dukla Alexander Černega.

Roman Kurali, 25-ročný rodák zo Starej Ľubovne, pôsobil v Michalovciach od minulej sezóny a v jej úvode bol oporou mužstva, potom ho však vytlačili z brány ďalší gólmani a presadiť sa už nedokázal.

Spišiak Richard Smotrila mal byť veľkou posilou tímu, veď prišiel z extraligového Popradu. Vizitku strelca však vôbec nepotvrdil, preto sa jeho angažmán v Zemplíne skončilo rýchlejšie, než sa čakalo.

Otázny aj Petrina

Aj napriek vcelku dobrej bilancii (7 výhier, 3 prehry) vedenie michalovského klubu s účinkovaním mužstva nie je veľmi spokojné.

„Očakávali sme lepší herný prejav, preto robíme opatrenia, aby sa to zlepšilo. Hráči nepredvádzajú výkony primerané ich vytvoreným podmienkam. Sme sklamaní predovšetkým z prehier so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov a s Trnavou,“ uviedol A. Černega.

Ten mal včera podvečer vykonať pohovory aj s ďalšími hráčmi Dukly, ktorí takisto zaostávajú za očakávaniami.

Jedným z nich mal byť aj obranca Martin Petrina, ktorý však kvôli zraneniu za Michalovce ešte neodohral ani jeden majstrovský zápas.

„Aj jeho zotrvanie v mužstve je otázne, pretože zbytočne je nám držať v kádri hráča, ktorý nehráva,“ tvrdil šéf aktuálne tretieho klubu prvej ligy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.