Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dukla opäť raz doplatila na chronickú neefektivitu

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly opäť raz doplatili na chronické nepremieňanie vyložených gólových príležitostí. Aj keď sa im v

súboji s vedúcou Nitrou veľa šancí na úspech nedávalo, favorizovaného súpera dokonale zaskočili. Michalovčania boli v stretnutí s lídrom lepším celkom, mali viac z hry a Nitranov neraz zatlačili do hlbokej defenzívy, ale čo z toho, keď v zlomových momentoch nedokázali ani z miliónových šancí dopraviť puk za chrbát výborného brankára Račka. Keďže strelecky naprázdno vyšli aj v predošlom domácom stretnutí s Považskou Bystricou, ich séria bez streleného gólu pred vlastným obecenstvom trvá už neuveriteľných 137 minút. Naposledy sa do listiny "domácich" strelcov zapísal útočník Michal Kopas, ktorý v dueli proti Prešovu miernil v 43. minúte prehru 1:5. "Chlapcom ani dnes nemám v podstate čo vyčítať, lebo menami nabitého súpera prevýšili takmer po všetkých stránkach. Ale v keďže v zakončovaní bol lepší súper, body si odnáša on. Čo z toho, že hráme pekne, keď nám body na konte nepribúdajú. Nevieme dávať góly, to je náš problém. Za danej situácie musíme pracovať, pracovať a ešte raz pracovať. Takisto by sa nám zišiel hráč so streleckými schopnosťami," povedal sklamaný tréner michalovskej Dukly Ján Selvek. Nemožno sa mu čudovať, lebo v príprave spolu s kolegami sa snaží urobiť pre pohodu a víťazného ducha v kabíne, maximum. Na ľade to aj tak vyzerá, ale keď je súper zrelý aspoň na dva góly, neinkasuje, pritom jeden šťastný dá, a je na koni.

V súvislosti s katastrofálnou koncovkou nemožno obísť ani ďalší zaujímavý fakt. Na súperových ihriskách sa Michalovčania strelecky netrápia, hoci ani tam to nie je žiadna sláva. V posledných dvoch prípadoch však vyťažili oveľa viac gólov ako pred domácim publikom. V Detve boli úspešní dvakrát, v Trebišove dokonca trikrát. Pritom v zemplínskom derby vyťažili z minima maximum a aj vyrovnávajúci gól Mihaľa padol takmer z bránkovej čiary. "Podľa mňa je to najmä tým, že vonku nie je na nás vyvíjaný žiadny tlak. Hráme zo zabezpečenej obrany a nemáme pritom čo stratiť. V súbojoch na domácom klzisku sa od nás očakáva bodový zisk, lebo v našej situácii si nemôžeme aj doma púšťať body. Nemáme ani kúštik šťastia a navyše akoby nám chýbal potrebný pokoj. Proti Nitre sme boli znervóznení výkonom rozhodcu Drugu, ktorý najmä v druhej tretine hosťom výdatne pomohol. Aj napriek sme mali využiť toľké množstvo šancí a stretnutie jasne vyhrať," povedal útočník Dukly Ján Skokan. Aj on mal proti Nitre, rovnako ako jeho spoluhráči z útoku Szabadoš a Mihaľo, množstvo gólových šancí, ale hostí buď zachránil výborný brankár Račko, alebo Michalovčania netrafili ani prázdnu bránu. "Spočiatku sme verili, že sa to určite zlomí a minimálne jeden gól do siete Nitry dáme. Lenže s pribúdajúcim časom sme začali klesať na duchu a prejavilo sa to aj na našej úspešnosti. Najmä v tretej tretine sme mali celý rad šancí, nastrelili sme aj tri žŕdky, ale asi nám nebolo súdené streliť gól," dodal dvadsaťročný odchovanec popradského hokeja.

Škvrnou inak výborného zápasu bol výkon hlavného rozhodcu Norberta Drugu. Svojimi čudesnými verdiktmi, ktorými jednoznačne zvýhodňoval súpera z Nitry, si poštval voči sebe obecenstvo. Horúco mu bolo aj po stretnutí, keď kvôli rozvášnenej skupinke domácich priaznivcov musel požiadať o policajnú ochranu, ktorá musela jeho vozidlo odprevadiť až za hranice Michalovského okresu. Na zamyslenie je aj konanie príslušnej rozhodcovskej komisie, ktorá na stretnutie Michalovce - Nitra delegovala hlavného arbitra z Nových Zámkov...