Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Dukla odvolala trénera Spišiaka

L. Spišiak (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 17. jan 2014 o 13:29

Dôvodom sú neuspokojivé výsledky aj slabá výkonnosť mužstva, včera už na jeho lavičke stál Peter Tirpák.

Agentúrny materiál sme nehradili autorským článkom redakcie Korzára.MICHALOVCE. Stredajší duel na ľade Prievidze bol posledným pre kormidelníka michalovských hokejistov Ladislava Spišiaka.

Po nečakanej prehre ho vedenie klubu dnes ráno odvolalo z postu hlavného trénera Dukly a až do konca súťaže bude mužstvo viesť jeho doterajší asistent Peter Tirpák, ktorý je zároveň športovým riaditeľom klubu.

Ten na striedačke tímu stál už vo včerajšom stretnutí 37. kola prvej ligy s Považskou Bystricou.

Vydržal 19 zápasov

V michalovskom klube je to už druhá trénerská výmena v prebiehajúcom ročníku. Odštartoval ho Marián Horváth, ktorý odkoučoval 14 stretnutí, a od 18. kola viedol mužstvo Ladislav Spišiak. Ani on však sezónu pri Laborci nedokončí. Prečo, to je každému jasné.

„Trénera Spišiaka sme sa rozhodli odvolať z postu hlavného trénera A-mužstva kvôli neuspokojivým výsledkom a slabému hernému prejavu. Tu niet o tom viac čo debatovať, čakali sme jednoznačne viac,“ uviedol v oficiálnom stanovisku prezident HK Dukla Alexander Černega, ktorý následne prezradil, kto prevezme kormidlo „vojakov“.

„Mužstvo povedie doterajší asistent Peter Tirpák, ktorý už bol na lavičke ako hlavný tréner v tejto sezóne v troch dueloch, predtým, než tu prišiel pán Spišiak.“

Ako hlavný tréner však bude na súpiske uvedený Štefan Tóth, pretože P. Tirpák nemá požadovanú trénerskú licenciu.

Káder bez zmien

Na zahanbujúcu prehru v Prievidzi doplatil iba tréner Spišiak, ale pokiaľ hráči nezačnú predvádzať to, na čo majú, tak vedenie klubu potrestá aj ich.

„Je možné, že dôjde ku kráteniu platov. Nechceme nikoho vyhadzovať, momentálne sú niektorí aj zranení, takže káder zostáva nezmenený,“ ozrejmil A. Černega.

Do záveru základnej časti ostáva odohrať už iba sedem kôl a play-off odštartuje o necelý mesiac. Plánuje sa na najdôležitejšiu časť sezóny ešte posilnenie mužstva?

„Máme rozrobených viacero hráčov, ktorých by sme radi videli v našom drese. Chceli by sme získať minimálne dvoch hokejistov,“ uzavrel debatu šéf michalovského klubu.

Súvisiace články