Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dukla odštartuje s Topoľčanmi

Michalovčania začnú doma. V prvom ligovom kole privítajú Topoľčany. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 5. júl 2012 o 22:00

Zverenci Miroslava Ihnačáka spoznali súpera, s ktorým odštartujú novú sezónu. Známy je aj plán prípravných duelov.MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce ukončili pred niekoľkými dňami prvú časť letnej prípravy, ktorú absolvovali väčšinou domáci hráči. Hlavnú fázu prípravy odštartujú v závere júla.

Druhá časť letnej zaberačky, do ktorej sa už zapoja aj nové posily celku, odštartuje v pondelok 23. júla.

„Hráči sa zídu v Michalovciach a hneď sa presunú do Medzilaboriec, kde absolvujú týždenné sústredenie. Po návrate ešte pár dní budú trénovať na suchu a začiatkom augusta už vykorčuľujú na ľad,“ načrtol plán prípravy športový riaditeľ HK Dukla Peter Tirpák.

Súčasťou prípravy pred novým súťažným ročníkom sú aj zápasové previerky. Zverenci kormidelníka Miroslava Ihnačáka odohrajú do začiatku ligy spolu 11 stretnutí.

„Prvé absolvujeme na ľade maďarského Miskolca 14. augusta. Postupne sa stretneme aj s Prešovom, Trebišovom, Bardejovom či poľským majstrom Sanokom. V generálke si zmeriame sily s Trebišovčanmi, súboj sa odohrá 14. septembra,“ prezradil P. Tirpák.

Ostrý štart so „Žochármi“

V utorok sa Zemplínčania dozvedeli aj meno súpera v úvodnom kole novej sezóny I. ligy, ktorá bude mať 12 účastníkov vrátane nováčika z Prievidze. Dukla v ligovej ouvertúre privíta v utorok 18. septembra o 17. hodine na svojom štadióne HC Topoľčany. Ostatné dvojice 1. kola úvodného kola: HK Trnava – HK Trebišov, HK Spišská Nová Ves – MšHK Prievidza, HC 07 Detva – HC Dukla Senica, HK 95 Považská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš, HC Prešov 07 – Bemaco HC 46 Bardejov.

Vedenie michalovského klubu usilovne pracuje aj na posilnení kádra, z ktorého zatiaľ viac hráčov odišlo ako prišlo. Mužstvo zatiaľ posilnili iba obrancovia Hrubý a Š. Rusnák.

„Máme rozpracovaných viacero hráčov do všetkých formácií, ale pokiaľ nebudú našimi hráčmi aj na papieri, ich mená zatiaľ neprezradíme. S niekoľkými sme už prakticky dohodnutí,“ uviedol športový riaditeľ.

ico

Prípravné zápasy

14. 8. Miskolc – Michalovce
17. 8. Prešov – Michalovce
21. 8. Trebišov – Michalovce
24. 8. Bardejov – Michalovce
27. 8. Michalovce – Miskolc
28. 8. Michalovce – Sanok
31. 8. Sanok – Michalovce
4. 9. Michalovce – Prešov
7. 9. Michalovce – Bardejov
11. 9. Michalovce – Nowy Targ
14. 9. Michalovce – Trebišov (generálka)

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.