Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Dukla konečne zabrala, odniesla si to Detva

Odštartoval gólostroj. Proti Detve otváral skóre Ivan Zorvan (s pukom). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 19. dec 2012 o 23:00

Podpoľancov zdolala vysoko 8:2 a upevnila si tretie miesto v tabuľke. Zajtra sa predstaví v Trnave.

MICHALOVCE. Posledný tohtoročný duel na vlastnom ľade v podaní HK Dukla Michalovce dopadol na výbornú.

Zemplínčania sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili vysokým víťazstvom nad Detvou, ktorú zdolali 8:2 (2:0, 4:0, 2:2). Konečne tak prelomili smolu v koncovke, ktorá ich prenasledovala v posledných zápasoch.

Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa rozbiehali pomalšie, Detvania v úvode párkrát nebezpečne pohrozili, ale našťastie ich „schladil“ otváracím gólom ich odchovanec Ivan Zorvan, ktorý v 13. minúte odštartoval domáci gólostroj.

„Bolo dobré, že na začiatku sme dali góly, prvú tretinu sme vyhrali 2:0 a potom sa nám už hralo ľahšie. Z toho vyplýva aj konečný rezultát,“ rozhovoril sa michalovský útočník Martin Drotár, ktorý k debaklu hostí prispel dvoma presnými zásahmi.

„O našom triumfe rozhodli práve tie rýchle góly, ktoré nás upokojili. Takisto sme mali aj korčuliarsky navrch,“ pokračoval.

Kým v predchádzajúcich dvoch súbojoch strelili Michalovčania jediný gól, v utorok ich nasúkali detvianskemu HC 07 hneď osem. Zdá sa, že smolu v koncovke konečne prelomili.

„Verím, že to tak bude. Doteraz nám to tam veľmi nepadalo, hádam sme sa už naštartovali a bude sa nám dariť,“ uviedol odchovanec košického hokeja.

Nad Detvou vyhrala Dukla aj v treťom tohtosezónnom zápase, najbližšie sa však predstaví u súpera, proti ktorému sa jej nedarí. S Trnavou ešte nezvíťazila, v prebiehajúcom ročníku jej podľahla 2:3 a 2:6.

„Zajtra by sme to chceli zmeniť. Nečaká nás ľahký súper, ale naším cieľom je poraziť ho,“ uzavrel M. Drotár.

Domáci debakel

V utorok sa doma predstavili aj trebišovskí hokejisti, ktorí hostili Prešov. Šarišania potvrdili vzostup formy a poslednému celku tabuľky uštedrili nepríjemný debakel 0:7.

Trebišovčania už v 37. minúte prehrávali rozdielom siedmich gólov, potom sa už prešovský gólostroj zastavil. Posledný zápas tohto roka odohrajú zverenci lodivoda Branislava Okuliara zajtra na vlastnom ľade o 17. hodine proti Spišskej Novej Vsi.

Odčiní HK utorkovú vysokú prehru a zaboduje konečne po štyroch dueloch bez zisku bodu?