Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dukla dnes v šlágri hostí Detvu

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Michalovce - Vo štvrtom kole druhej hokejovej ligy Východ sa mužstvo HK Dukla Michalovce predstavilo po tretíkrát na ľade súpera a po druhýkrát v

tejto sezóne vonku neprehralo. Po remíze v Ružomberku tentokrát Zemplínčania vyhrali v Sabinove presvedčivo 13:2, čím si nielenže udržali postavenie na špici tabuľky, ale zároveň sa výborne pripravili na dnešný šláger piateho kola proti favorizovanej Detve.

Na ihrisku šarišského celku to bola od začiatku hra mačky s myšou. Hoci rozdiel jedenástich gólov v konečnom výsledku hovorí za mnohé, podľa očitých svedkov mohli Michalovčania nastrieľať aj dvojnásobný počet gólov. Okrem trinástich presných zásahov im rozhodca ďalšie dva neuznal a samotní hráči Dukly ešte nepremenili aspoň desať stopercentných príležitostí... "Napriek tomu sme spokojní. Vyhrali sme, do tabuľky si pripísali dôležité dva body, takže cieľ sme splnili. V príprave sme Sabinov porazili 16:0, nuž sme aj v majstrovskom stretnutí očakávali víťazstvo. Spočiatku domáci ešte hrýzli, no potom sme úplne ovládli hru. Prakticky celý zápas sme odohrali v ich obrannom pásme. Vyšla nám najmä druhá časť hry, v ktorej Sabinov prvýkrát vystrelil na našu bránu až v trinástej minúte..., priblížil zaujímavé fakty hrajúci tréner michalovského mužstva Peter Mihaľo, ktorý zároveň opäť musel riešiť výrazne ťažkosti pri určovaní zostavy. Okrem dvoch brankárov mal k dispozícii iba troch obrancov a deviatich útočníkov. "Už sme si akosi zvykli, že nás je pravidelne málo. No paradoxné je, že pred stretnutím v Sabinove som počítal s minimálne 15-členným kádrom, no okolnosti sa vyvinuli tak, že sme opäť museli poriadne improvizovať. Ako však ukazuje konečný výsledok, veľmi nás to nezaskočilo, ale v každom prípade to bolo fyzicky náročné, doplnil Peter Mihaľo.

Dnes o 17.00 hod. Michalovce hostia doma favorizovanú Detvu, ktorá sa vôbec netají postupovými ambíciami. Vo štvrtok doma podľahla lídrovi z Kežmarku 3:6, nuž si bude chcieť napraviť reputáciu práve v srdci Zemplína. "Je to nepochybne silné mužstvo, doplnené o skúsených hráčov zo Zvolena a Banskej Bystrice. Ich prehra s Kežmarkom ma na jednej strane trochu prekvapila, ale na druhej som ju aj očakával. My sme v Kežmarku napriek prehre 3:8 odohrali pomerne vyrovnaný zápas, no Podtatranci disponujú na druhú ligu vysokou hráčskou kvalitou. Každý súboj je však iný, rozhodne sa na ľade. Dôležitý bude výkon kolektívu i to, s akým kádrom nastúpime. Chcem touto cestou pozvať ľudí na hokej, určite urobíme všetko preto, aby sme vyhrali, dodal Peter Mihaľo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.