Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Dúfam, že čoskoro budem vedieť oznámiť presný termín môjho zápasu, hovorí Ľudovít Klein

Dávid Lukáč|Publikované 9. feb 2021 o 01:00

Ako je to s ďalším zápasom Lajoša Kleina?

Fanúšikovia už zaiste očakávajú ďalší súboj Ľudovíta Kleina (17-2, 1-0 UFC) v najlepšej organizácií sveta. Ako to momentálne so zápasom historicky prvého Slováka v UFC vyzerá a koľkokrát by chcel bojovať tento rok, prezradil Lajoš v rozhovore pre portál Fight Club News.

„Príprava mi v podstate začala minulý rok v decembri, dúfal som v to, že zápas budem mať čím skôr. Pripravoval som sa na január-február, potom som mal mať zápas v marci, tak som sa sústredil na to. Keďže mi ho však zas trošku presunuli, minulý týždeň som jemne zvoľnil z dvojfázových tréningov a od tohto týždňa som opäť nabehol na tvrdú prípravu. Driem dvojfázovo každý deň a dúfam, že čoskoro budem vedieť oznámiť presný termín môjho zápasu.

Súpera zatiaľ ešte nepoznám, dostal som jedno meno, ktoré som vedeniu potvrdil, ale súper to pravdepodobne nevezme. Čakám na niekoho ďalšieho, dúfam, že to príde už čoskoro. Keď to bude všetko oficiálne na papieri, určite sa to dozvie aj verejnosť.

Tento rok by som chcel stihnúť minimálne dva zápasy, najlepšie by bolo, keby odbúcham aj tri. V mojej zmluve s UFC ešte ostávajú presne tri duely, keby tento rok zvládnem všetky, mohol by som dostať na ďalší rok novú zmluvu, čo by bolo super. Ak budem mať v roku 2021 aspoň dva zápasy, budem určite rád,“ ozrejmuje Ľudovít Klein.

Ostáva len dúfať, že sa Kleinovi želanie splní a budeme ho v klietke UFC vídať častejšie. Pre bojovníka totiž nie je nič príjemne byť zdravý a trénovať, a pritom nemôcť zápasiť.

Foto: Instagram/lajosko.klein

Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články