Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Duel nebol až tak jednoznačný, tvrdí František Zaťko

Sportnet|Publikované 17. nov 2002 o 23:00

Prešov Dvadsiatimi gólmi (12 vonku, 8 doma) z celkového počtu päťdesiattri, ktorými zaťažili hádzanári ŠK Farmakol Tatran Prešov na ceste za

postupom do 4. kola PVP konto nórskeho HK Drammen sa podieľal krídelník František Zaťko. Nie však len jeho presná ruka sa podpísala zatiaľ pod najväčší pohárový úspech Farmakolu Tatran i slovenskej hádzanej v jeho novodobej histórii. V oboch dueloch na európskej scéne zahrali Prešovčania výborne vo všetkých radoch. Základom bol síce výsledok z Drammenu, kde prešovskí farmaceuti prehrali len o tri góly. Avšak rozhodujúci krok spravili doma. Pred do posledného miestečka zaplneným hľadiskom. To bolo vskutku hnacím motorom Farmakolu Tatran. Ten už po desiatich minútach domáci zmazali a potom Nórom už poriadne nadeľovali.

"Náš postup je pre mnohých určite veľkým prekvapením. Diváci v hľadisku nám nesmierne pomohli. Boli skvelí. Nuž ale po záverečnom hvizde a presvedčivom víťazstve v odvete o jedenásť gólov som začul z publika i názor, vraj to bol jednoznačný zápas. Aj keď výsledok takémuto tvrdenie dáva za pravdu, ja som iného názoru. Že taký jednoznačný nebol," prekvapujúcim tvrdením sa s nami dal do reči najlepší interligový i pohárový strelec Farmakolu Tatran. "Drammen je naozaj skúseným pohárovým mužstvom," argumentuje F. Zaťko. "My sme nováčikom. Výsledok je aký je, ale vravím, bol to ťažký zápas. Hralo sa z gólu na gól. Museli sme doháňať trojgólové manko a i keď sme ho zrovnali a získali navrch, nemohli sme si vydýchnuť. Hralo sa z gólu na gól, takže nasadené tempo sme museli držať do samého konca. Ja stále tvrdím, že v hádzanej i takých šesť gólov naviac veľa neznamená." Po polčase viedol Prešov o desať a postup mal už jasnejšie kontúry... "Už po zápase v Nórsku som vravel, že doma budeme o 50 percent lepší. Aj sme boli. Drammenu nezabrali tak ako doma brankári. Na rozdiel od nášho Bakšu, ktorý súpera doslova vychytal. Aj preto ideme ďalej." Každý má predstavy o súperovi v štvrtom kole PVP. Aké sú tie vaše? "Neviem presne aké mužstvá sú v hre. Osobne by som bral nejakého z exotickej krajiny."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.