Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Tóth dostane šancu zabojovať o olympijský limit, Dudinská päťdesiatka bude

Matej Tóth v cieli Dudinskej päťdesiatky 2018. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 14. okt 2020 o 17:21

Príde aj chodec z Ekvádoru.

BRATISLAVA. Chodecké podujatie Dudinská päťdesiatka by sa 24. októbra malo uskutočniť napriek opatreniam proti šíreniu koronavírusu.

Matej Tóth by tak mal dostať šancu splniť limit (3:50 h) na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Informoval o tom web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Intenzívne sme komunikovali s relevantnými inštitúciami, aby sme sa uistili, za akých podmienok môžeme v súčasnej situácii preteky usporiadať," informoval prezident SAZ Peter Korčok na stredajšom zasadnutí novovzniknutej pandemickej komisie.

"Keďže pre hromadné podujatia, vrátane športových, stále platí nariadenie z 30. septembra, čo nám potvrdil aj hlavný hygienik Ján Mikas, vieme splniť všetky jeho podmienky," pokračoval.

V praxi to znamená, že 39. ročník Dudinskej päťdesiatky sa uskutoční s 50 účastníkmi vrátane pretekárov, trénerov, rozhodcov, časomeračov a ďalšieho personálu.

Všetci však musia disponovať negatívnym výsledkom PCR testu alebo certifikovaného antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín.

V predbežnej štartovej listine pretekov na 50 km je momentálne 15 mužov, okrem olympijského víťaza z roku 2016 Mateja Tótha napríklad aj dvojnásobný víťaz Dudinskej päťdesiatky (2017, 2019) Nór Havard Haukenes, Poliaci na čele s Rafalom Sikorom, Andres Chocho z Ekvádoru, Ír Alex Wright či Nemec Karl Junghanns.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články