Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Dudáš v zjazde nevidiacich štvrtý, Cintula a Haraus 7. a 8.

TASR|12. mar 2006 o 17:52

Sestriere 12. marca (TASR) - Počas druhého súťažného dňa IX. zimnej paralympiády v Turíne (10. - 19. marca) sa zo Slovákov najviac darilo skúsenému Radomírovi ...

Sestriere 12. marca (TASR) - Počas druhého súťažného dňa IX. zimnej paralympiády v Turíne (10. - 19. marca) sa zo Slovákov najviac darilo skúsenému Radomírovi Dudášovi s navádzačom Marošom Hudíkom v zjazde nevidiacich, keď v konkurencii deviatich účastníkov zo 6 krajín časom 1:19,24 obsadil 4. miesto. Najrýchlejším pretekárom na trati v Sestriere v jeho kategórii bol Nemec Gerd Grandwohl s navádzačom Karl Heinzom Vachenauerom, ktorí do cieľa prišli v čase 1:17,22. Na 2. mieste skončil Kanaďan Chris Williamson s navádzačom Robertom Taylorom (1:17,99) a tretí bol Francúz Nicolas Berejny s navádzačkou Sophiou Trocovou (1:18,39).

Kým 33-ročný účastník tretej zimnej paralympiády útočil v nedeľu na medailové pozície, jeho reprezentační kolegovia Daniel Cintula s navádzačom Michalom Červeňom a Miroslav Haraus s Miroslavom Bulovským, ktorí na zimnej paralympiáde debutovali, zaplatili nováčikovskú daň a v neoficiálnych výsledkoch obsadili 8. a 9. miesto. Dvadsaťšesťročný Daniel Cintula prešiel trať v čase 1:25,92 a výkon iba 19-ročného Miroslava Harausa mal hodnotu 1:26,60. Po skončení pretekov však organizátori diskvalifikovali piateho v cieli Taliana Luigiho Bertanza s navádzačom Ivanom Mortollim a Slováci si zlepšili konečný výsledok o jednu pozíciu. Cintula v oficiálnych výsledkoch figuruje na 7. mieste a Haraus skončil napokon ôsmy.

Veľmi ťažkú úlohu mal v nedeľu v Sestriere pred sebou 34-ročný Martin Krivoš v zjazde sediacich lyžiarov, lebo do jeho súťaže sa prihlásilo až 32 pretekárov z 12 krajín, pričom iba z USA bolo osem sediacich zjazdárov. Práve Američania diktovali tempo na mimoriadne ťažkej trati a na prvých piatich miestach skončili až traja. Dvaja z nich figurovali na čele výsledkovej listiny. Zjazd sediacich vyhral časom 1:21,03 Američan Kevin Bramble pred kolegom z reprezentácie Christopherom Devlin - Yongom (1:22,04) a Francúzom Denisom Barbetom (1:22,20). Martin Krivoš skončil časom 1:26,47 až na 17. mieste, pričom do cieľa tejto náročnej trate došlo iba dvadsať pretekárov.

Výsledky, lyžovanie, muži, nevidiaci, zjazd: 1. Gradwohl - Vachenauer (Nem.) 1:17,22, 2. Williamson - Taylor (Kan.) 1:17,99, 3. Berejny - Tocová (Fr.) 1:18, 39, 4. Dudáš - Hudik (SR) 1:19,24, 5. Dal Maistrová - Balasso (všetci Tal.) 1:22,19...6. Villalon-Villalon (Šp) 1:23,150, 7. Cintula - Červeň 1:25, 92, 8. Haraus - Bulovský (všetci SR) 1:26,60.

lyžovanie, muži, zjazd, sediaci: 1. Bramble 1:21,03, 2. Devlin-Yong (obaja USA) 1:22,04, 3. Barbet (Fr.) 1:22,20, 4. Suzuki (Jap.) 1:22,29, 5. Burnett (USA) 1:22,48, 6. Rose (V. Brit.) 1:22,71....17. Krivoš (SR) 1:26,47.