Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dubajová "odstrelila" z nemeckého pohára Kuťkov Dortmund

TASR|Publikované 1. apr 2002 o 13:42

Berlín 1. apríla (TASR) - Vo finálovom turnaji Nemeckého pohára v hádzanej žien bude mať Slovensko až trojnásobné zastúpenie. V prípade semifinálových ...

Berlín 1. apríla (TASR) - Vo finálovom turnaji Nemeckého pohára v hádzanej žien bude mať Slovensko až trojnásobné zastúpenie. V prípade semifinálových úspechov sa vo finále 16. júna v Riese môžu stretnúť tri slovenské špičkové spojky Jana Oborilová a Marcela Vlčková z HC Lipska s reprezentačnou kolegyňou z VfL Oldenburg Katarínou Dubajovou.

Najmä tím kanonierky Dubajovej bude mať v Riese obrovskú motiváciu postúpiť do finále a zvíťaziť, lebo v bundeslige o šancu prebojovať sa do budúceho ročníka európskych klubových súťaží už dávnejšie prišiel. Najlepšia strelkyňa súťaže Dubajová to jasne dokumentovala už cez veľkonočný víkend vo štvrťfinálovom víťazstve nad Dortmundom (27:25) vedeným Tomášom Kuťkom, keď svojho nedávneho trénera v reprezentácii určite nepotešila 13 gólmi. Slovenský kouč po zápase podľa nemeckých médií údajne vyvolal po zápase piskot a pobúrenie v publiku VfL, keď vyhlásil: "Je to škoda pre hádzanú, keď družstvo s lepšou hernou kultúrou prehrá."

Oldenburg sa v Riese v semifinále stretne s prekvapením pohára druholigistom z Frankfurtu nad Odrou, Lipsko čaká Leverkusen. V prípade úspešného ťaženia lídra bundesligy z Lipska za majstrovským titulom i do pohárového finále, bude Dubajovej tímu na účasť v Pohári víťazov pohárov stačiť aj finálová prehra s HCL, lebo Vlčkovú s Oborilovou by v tom prípade čakala Liga majstrov.

Nemecký pohár, štvrťfinále: HC Lipsko - BJK MJC Trier 26:25 (za domáce Oborilová 5/4, Vlčková 1), VfL Oldenburg - BVB Dortmund 27:25 (za domáce Dubajová 13), FHC Frankfurt nad Odrou - Buxtehuder SV 30:28, Bayer Leverkusen - TV Lützellinden 35:27

Súvisiace články