Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dubajová novou posilou Horsensu, v Dánsku chce aj dokončiť kariéru

TASR|Publikované 21. mar 2006 o 13:18

Fredrikshavn 21. marca (TASR) Dvojnásobná víťazka ankety najlepšej hádzanárky roka Katarína Dubajová v utorok podpísala dvojročnú zmluvu s opciou na ďalšiu ...

Fredrikshavn 21. marca (TASR) Dvojnásobná víťazka ankety najlepšej hádzanárky roka Katarína Dubajová v utorok podpísala dvojročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu s dánskym klubom Horsens HK. Autorka vyše 500 reprezentačných gólov v drese Slovenska tak aj v ďalšej sezóne zostane pôsobiť v jednej z najkvalitnejších súťaží planéty. Prvý ročník v Dánsku strávila v službách Fox Teamu Fredrikshavn, no jej klub po základnej časti opustil elitnú súťaž a Dubajová sa tak automaticky stala voľnou hráčkou.

Fox Team pritom stačilo na záchranu v poslednom zápase namiesto remízy zvíťaziť a Slovenka by v tom prípade vôbec nemusela riešiť svoj prestup. "Bola som pevne rozhodnutá, že v druhej lige hrať nebudem, aj keď klub mi sľúbil rovnaké podmienky. V Dánsku sa mi však veľmi zapáčilo a tunajšia súťaž je pre mňa ako stvorená. Myslím si, že som už pred rokom spravila dobre, keď som uprednostnila dánsku ponuku pred maďarskou, lebo tu na severe sa nehrá taká tvrdá hádzaná a rozhodcovia všetko nekompromisne trestajú," prezradila dlhoročná opora slovenskej reprezentácie i rekordného slovenského majstra zo Šale. "Tréner Horsensu Kenneth Sahlholdt si ma už dlhšie všímal a osobitne ma klub sledoval aj na októbrovom reprezentačnom turnaji v Holandsku. Takmer hneď ako sme s Fredrikshavnom vypadli, oslovili ma, ponúkli mi ešte trochu lepšie podmienky ako som mala a hlavne ma ubezpečili, že budem hrať a nie sedieť na lavičke, čo bolo pre mňa veľmi dôležité," zdôraznila Dubajová a dodala: "Záujem o mňa mali aj v Holstebro, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou postúpi do najvyššej súťaže a ozvali sa mi aj zo Šale, ja sa však už v Dánsku pravdepodobne pokúsim dohrať až do konca kariéry."

Do Horsensu volali pritom okrem Dubajovej aj ďalšiu slovenskú spojku Ingrid Hrčkovú, tá sa však rozhodla zostať vo Fredrikshavne. "Samozrejme, že v novom pôsobisku mi Inga bude veľmi chýbať, lebo v klube nemajú zatiaľ žiadnu hráčku z nám blízkych krajín a všetko sú tam takmer výlučne Dánky a Švédky," dodala reprezentačná kanonierka, ktorá však v aktuálnej nominácii na prvý polrok 2006 vo výbere trénera Tomáša Kuťku chýba. "Chuť reprezentovať mi nikdy nechýbala, no môj návrat do národného tímu nevidím pod vedením trénera Kuťku príliš reálne. Dievčatám však zo srdca prajem postup na majstrovstvá Európy, hoci proti Ukrajinkám to nebudú mať určite ľahké," vyhlásila Dubajová.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.