Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Dryden vstupuje do politiky

Sportnet|19. máj 2004 o 00:00

TORONTO - Legendárny hokejový brankár sedemdesiatych rokov Ken Dryden v pondelok oznámil, že opúšťa miesto viceprezidenta spoločnosti Maple Leaf Sports and Entertainment, ktorá vlastní klub Toronto Maple Leafs. Päťdesiatšesťročný rodák z Hamiltonu ...

TORONTO - Legendárny hokejový brankár sedemdesiatych rokov Ken Dryden v pondelok oznámil, že opúšťa miesto viceprezidenta spoločnosti Maple Leaf Sports and Entertainment, ktorá vlastní klub Toronto Maple Leafs. Päťdesiatšesťročný rodák z Hamiltonu sa rozhodol kandidovať vo federálnych voľbách za Liberálnu stranu namiesto jedného z ministrov bývalého premiéra Jeana Chretiena, liberála Arta Eaglettona.

"Ako sa teraz cítim v novej role politického kandidáta? Rovnako, ako keď som zo škôlky išiel do prvého ročníka základnej školy alebo keď som hral siedmy zápas finále play off - vzrušený, vystrašený, nervózny. Vždy som veril, že politická kariéra je pre každého najvyššou métou a rozhodol som sa vstúpiť do politiky, lebo chcem odovzdať všetko, čo vo mne je, a zároveň zistiť, čo vo mne je," odôvodnil svoje rozhodnutie šesťnásobný držiteľ Stanley Cupu v drese Montreal Canadiens.

"Ak vyhrám voľby a dostanem sa do Ottawy, myslíte si, že budem kričať Go Sens Go? Nebudem," ubezpečil Dryden torontských fanúšikov o svojej lojalite k Maple Leafs aj po prípadnom odchode do hlavného mesta Kanady. (sita)

Súvisiace články