Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Drvivá koncovka vzbudzuje rešpekt, no je zároveň podnetom k väčšej motivácii

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 22:00

Košice V porovnaní s tým, čo čaká najbližšie v stretnutí 5. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov 1. MHK, bol zápas v uplynulú nedeľu v

Kostelci rozcvičkou. Dnes o 17.30 sa totiž začne v Košiciach súboj s Karvinou a pri pomyslení naň u fanúšikov i aktérov vibruje predstava kvalitného športu a vzrušujúcich momentov. Rovnaký názor zdieľa aj Martin Štefanisko (na snímke vľavo), s deviatimi gólmi najlepší strelec svojho tímu práve v uplynulom vystúpení. "Kostelec sme príliš nepoznali, nováčika súťaže sme iba raz videli na videu. Bola to pre nás veľká neznáma. Len trošku sme si Kostelec omrkli, no boli sme radi, že sme si s domácimi poradili. Súper nehral nič mimoriadne, ani nevynikal prehnanou tvrdosťou, agresivitou. Skôr sa mi zdalo, že v porovnaní s inými tímami nebol až taký nekompromisný. Aj preto sme to využili, v útoku nám to celkom dobre padalo a to rozhodlo o našom víťazstve," pripomenul hráč, ktorému to naozaj sypalo. Pritom do prestávky "iba" tri razy prekonal súperovho brankára, no po zmene strán pridal ďalších šesť zásahov, zväčša z väčšej vzdialenosti. Aj jeho presná muška prispela k tomu, že Kostelec sa nezmohol na výraznejší odpor. "Každý gól nám pomohol, aby sme odvrátili hrozbu nejakého ataku a nazdávam sa, že i Martin Justus sa presadil v koncovke vtedy, keď to bolo potrebné."

Práve od výkonu hráčov na poste spojky bude veľa záležať, ako sa bude odvíjať duel s Karvinčanmi. Košičania by sa radi vystrábili z niektorých zdravotných problémov, ktoré ich postihli. "Treba sa dať dokopy, skonsolidovať. Čaká nás celkom iný zápas než predtým. Podľa mňa však ak podáme výkon, na aký máme predpoklady, tak nie sme bez nádeje na úspešný výsledok." Karviná môže naháňať obavy rivalom svojou koncovkou, ktorá je drvivá. Nie div, že nastrieľala dosiaľ najviac gólov v súťaži (142), a tento fakt vynikne bez ohľadu na to, že nie všetci účastníci majú na konte rovnaký počet stretnutí za sebou. V uplynulom kole druhý celok pelotónu nasúkal trebárs Hraniciam 43 gólov! Treba veriť, že si vyčerpal zásoby a na východe nebude taký pichľavý. "Isteže, rešpekt v našich radoch je. To je prirodzené, veď každého silného konkurenta treba rešpektovať. Netreba sa vari rozširovať o tom, že Karvinčania sú vyspelí hádzanári. Na druhej strane pre nás je to väčšia motivácia, aby sme hostí dostali na lopatky. A ktorý jednotlivec bude najnebezpečnejší? Ťažko rozlišovať, lebo každý, ktorý je na súpiske tohto moravského zástupcu, má parametre špičkového hádzanára." Nad ostatných podľa košického borca však vyčnievajú dvaja K. Heinz a M. Brůna. Aj brankár Slabý s reprezentačnými skúsenosťami sa pokúsi sťažiť pozíciu domácim. "Hostia postavia kvalitnú obranu, ale hlavne musíme eliminovať a dať si pozor na ich rýchle kontry. Protiútoky majú veľmi dobre zvládnuté. K tomu, aby sme nedostávali góly po takých situáciách, je nutné predísť chybám a stratám lopty. Pravda, ťažko je ustrážiť niektoré signály hráčov, ktorí sú pokope viac sezón. Karvinčania majú prepracovaný systém a to na ich hre vidno," načrtol stratégiu na ceste za žiadúcim výsledkom Martin Štefanisko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.