Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Družstvo sa musí vyrovnať s absenciou Škvarekovej

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Košice - Po takmer trojtýždňocvej pauze odohrajú dnes o 17. hodine na domácej palubovke v starej športovej hale basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice

ďalší zápas v Európskom pohári FIBA proti maďarskému celku MÁV Coop Szolnok.

S týmitito súperkami na ich pôde prehrali východniarky vysoko 42:63 a ak si chcú udržať aspoň teoretickú šancu na postup, musia dnes bezpodmienečne zvíťaziť. Ako na to ? - opýtali sme sa športového riaditeľa a asistenta trénera Delta V.O.D.S. Mariána Matyáša. "Určite nie výkonom, aký sme prediedli v Szolnoku. Hrať musíme aspoň tak ako v poslednom ligovom kole v prvých dvadsiatich minútach duelu proti UMB Banská Bystrica. Dúfam, že zápas v Szolnoku bude pre dievčatá poučný a prejaví sa to dnes kladne na ihrisku."

Nebude dievčatá debakel v Szolnoku pred nástupom na palubovku mátať?

"Myslím si, že nie, až také drastické následky by to mať namalo."

Hráčky zrejme povzbudilo aj sobotňajšie víťazstvo nad UMB, však?

"Určite. Prvých 20 minút bolo dobrých a to stačilo na celkové víťazstvo. Druhý polčas sa potom už iba dohrával. Keď hráčky zopakujú prvopolčasový výkon, malo by to stačiť aj na Szolnok."

Proti UMB nehrali pre zranenia dve pivotky Škvareková a Viera Libičová. Ako to s nimi vyzerá po zravotnej stránke pred dnešným stretnutím?

"Škvareková hrať nebude určite. Libičová už normálne trénuje, takže by mala nastúpiť."

Košický kolektív sa bude musieť zaobísť bez svojej kapitánky a najskúsenejšej hráčky Škvarekovej v európskom pohári po prvýkrát. V sobotu to jej spoluhráčky v ligovom dueli proti UMB zvládli aj bez nej, rovnaká úloha na nich čaká aj dnes na medzinárodnej scéne proti maďarskému tímu, v ktorom hrajú prím legionárky. Szolnok zatiaľ v Pohári FIBA na domácej palubovke štyrikrát zvíťazil, v dvoch dueloch na súperových ihriskách (v Moskve i Poznani) však zakaždým ťahal za kratší koniec povrazu.

* * *

Ešte pred zápasom od 14.30 hod. usporiada Basketbalové združenie Košického kraja v SOU železničnom na Palackého ulici seminár trénerov. Prednášať bude zaujímavý hosť, reprezentačný tréner mužov Maďarska Matyás Varga.

Fakty z prvého vzájomného zápasu (15. 11. 2002): Szolnok - Delta V.O.D.S. 63:42 (20:8, 31:12, 47:28), najviac bodov: Hibbertová 13, Perovičová a Farmerová po 10 - Škvareková 14, Jalčová 7.

Káder MÁV Coop Szolnok: Krisztina Radnótyová, Gina Marie Farmerová (N. Zél.), Angela Delmišová (Juh.), Judit Szélesyová, Ana Perovičová (Juh.), Bernadett Némethová, Katrina Jane Hibbertová (Austr.), Orsolya Sashalmiová, Beata Nyírová, Anna Bujdosóová-Baranyiová, Zita Sonyáková, Virág Szalayová.

Priebežná tabuľka A-skupiny

1. Szolnok642410:38510

2. Dinamo642451:43810

3. Delta V.O.D.S.523302:3127

4. Záporožie422251:2386

5. Poznaň514320:3616

Dnešný program: Delta V.O.D.S. - Szolnok (17. hod.), Dinamo Moskva - Záporožie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.