Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Druhým semifinalistom LM Juventus Turín, víťazný gól Zalayetu

TASR|23. apr 2003 o 00:37

Barcelona (TASR) - V odvetnom zápase štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov zvíťazil Juventus Turín nad CF Barcelonou 2:1 po predĺžení. Víťazný a postupový ...

Barcelona (TASR) - V odvetnom zápase štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov zvíťazil Juventus Turín nad CF Barcelonou 2:1 po predĺžení. Víťazný a postupový gól hostí, ktorí si v semifinále LM zmerajú sily z jedným z dvojice Real Madrid/Manchester United, dal na štadióne Nou Camp v 114. minúte Zalayeta.

FC Barcelona - Juventus Turín 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1)

Góly: 66. Xavi - 53. Nedvěd, 114. Zalayeta . Rozhodovali: Poll - Sharp, Turner (všetci V. Brit.) ŽK: Luis Enrique, Gerardo López, Motta - Zambrota, Montero, Davids, Tacchinardi, Buffon. ČK: 79. Davids po 2. ŽK, 98.000 divákov.

/prvý zápas 1:1, postupuje Juventus/

Zostavy:

FC Barcelona: Bonano - Puyol, F. de Boer, Andersson (61. Mendieta), Reiziger (90+. Gerardo López) - Overmars (85. Riquelme), Xavi, Motta, Luis Enrique - Saviola, Kluivert

Juventus Turín: Buffon - Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta - Camoranesi (46. Birindelli), Tacchinardi, Davids, Nedvěd - Del Piero (83. Del Piero), Di Vaio (46. Zalayeta)

Dôležité stretnutie začalo obojstranne aktívne, šance sa striedali pred oboma bránkami. Domáci hrozili najmä strieľanými centrami, mali loptu častejšie pod kontrolou, avšak nebezpečnejší pred bránkou bol v prvom polčase Juventus. Príležitosti Del Piera, Davidsa ani Di Vaia, ktorý nastúpil namiesto Tudora, však gólom neskončili. Na druhej strane sa dožadovali domáci pokutého kopu po zákroku Thurama, ktorý hral ramenom v šestnástke. Po zmene strán stíchli ako prví katalánski diváci. V 53. minúte uvolnil Davids prihrávkou Nedvěda a český legionár tiesnený štyrmi hráčmi Barcelony zakončil svoj kolmý prienik do šestnástky nekompromisnou prízemnou strelou - 0:1. Postupová radosť hostí však vydržala len trinásť minút, k odrazenej lopte sa na šestnástke dostal Xavi a pohotou strelou k žrdi si vynútil predĺženie.

Do predĺženia už išiel Juventus len s desiatimi hráčmi, v 79. minúte musel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Davids. Napriek početnému oslabeniu to však bol Juventus, ktorý sa tešil z postupu. Hostia odolali narastajúcemu tlaku katalánskeho veľkoklubu, v 114. minúte sa presadil pri postrannej čiare Birindelli a jeho strieľaný center usmernil z hranice malého vápna za Bonanov chrbát Zalayeta.