Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Druhú etapu Tour de Ski vyhral Northug, Slováci prepadli

Petter Northug sa vďaka víťazstvu v druhej etape Tour de Ski dostal aj do celkového vedenia. (Autor: Ilustračné - SITA/AP)
TASR|Publikované 4. jan 2015 o 12:32

Z dvojice Slovákov skončil lepšie Martin Bajčičák - na sedemdesiatom mieste.

OBERSTDORF. Nórsky bežec na lyžiach Petter Northug vyhral druhú etapu 9. ročníka prestížnej série Tour de Ski. V stíhačke na 15 km klasicky v nemeckom Oberstdorfe porazil v dramatickom finiši Kanaďana Alexa Harveyho o šesť desatín sekundy.

Do pretekov pritom vyrážal so stratou pätnástich sekúnd na Daria Colognu. Švajčiarovi sa však nedarilo, klesol až na šieste miesto. Tretiu priečku obsadil Švéd Calle Halfvarsson (+0,8).

Obaja Slováci si v porovnaní s prológom svoje pozície zhoršili. Martin Bajčičák sa prepadol zo 49. na 70. miesto (+4:07,5), Peter Mlynár klesol o desať pozícií a finišoval na 82. priečke.

Utorok, 6. januára:

3. etapa: Val Müstair (Švaj.) - šprint mužov a žien voľnou technikou - finále (13.15)

Streda, 7. januára:

4. etapa: Toblach (Tal.) - muži - 10 km klasickou technikou (13.00) a ženy - 5 km klasickou technikou (15.30)

Štvrtok, 8. januára:

5. etapa: Toblach (Tal.) - muži - 35 km voľnou technikou s hendikepovým štartom a ženy - 15 km voľnou technikou s hendikepovým štartom (15.30)

Sobota, 10. januára:

6. etapa: Val di Fiemme (Tal.) - muži - 15 km klasickou technikou s hromadným štartom (13.00) a ženy - 10 km klasickou technikou s hromadným štartom (15.45)

Nedeľa, 11. januára:

7. etapa: Val di Fiemme (Tal.) - beh na 9 km s hendikepovým štartom hore zjazdovkou Alpe Cermis - muži (12.00) a ženy (13.30)