Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Druhou finalistkou obhajkyňa Heninová-Hardennová

SITA|8. jún 2006 o 18:31

PARÍŽ 8. júna (SITA) - Finálovou súperkou Rusky Svetlany Kuznecovovej na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros na antuke v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) bude obhajkyňa titulu ...

PARÍŽ 8. júna (SITA) - Finálovou súperkou Rusky Svetlany Kuznecovovej na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros na antuke v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) bude obhajkyňa titulu Belgičanka Justine Heninová-Hardennová. Piata nasadená hráčka si v druhom štvrtkovom semifinále poradila s krajankou Kim Clijstersovou hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2. Dvadsaťštyriročná Heninová-Hardennová si v celom zápase dokázala udržať svoje podanie a naopak trikrát preraziť servis o rok mladšej súperky. Heninová-Hardennová bude v sobotu s Kuznecovovou bojovať o svoj tretí titul z Paríža (2003, 2005), celkove môže pri siedmej účasti vo finále grandslamového turnaja získať už piaty primát. Poslednou hráčkou, ktorá dokázala na Roland Garros obhájiť titul bola Nemka Steffi Grafová, ktorá triumfovala v rokoch 1995 aj 1996.


Dvojhra žien - semifinále:

Justine Heninová-Hardennová (5-Belg.) - Kim Clijstersová (2-Belg.) 6:3, 6:2


Vyrovnaný duel dvoch bývalých svetových jednotiek a veľkých rivaliek rozhodol v prvom sete jeden brejk zo strany Heninovej-Hardennovej. Obhajkyňa titulu v ôsmej hre zvýšila na 5:3 a následne set doviedla pri svojom podaní do víťazného konca. Clijstersová sa nedostala k svojej typickej agresívnej hre ani v druhom dejstve. V tretej hre opäť stratila svoje podanie a rozbehnutá olympijská víťazka z Atén už stretnutie doviedla do víťazného konca. Clijstersová urobila v zápase viac nevynútených chýb a nedokázala využiť ani jednu z troch možností zobrať súperke servis. Heninová-Hardennová tak po víťazstve zároveň vyrovnala stav vzájomných súbojov na 10:10.

Súvisiace články