Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Druholigoví seniori HKM 98 absolvovali krst na domácom ľade

Sportnet|Publikované 14. nov 2006 o 23:00

Rožňava V súťažnom ročníku 2006/2007 si fanúšikovia hokeja môžu vychutnať atmosféru druholigových stretnutí. Popri domácom nováčikovi HKM 98 mládeže

Rožňava sa na mestskom zimnom štadióne postupne predstavia mužstvá HC 48 Bardejov, HK Brezno, HC Lučenec, HK Dukla Michalovce a MHK VTJ Sabinov. V úvodnom kole, ktoré bolo na programe pred týždňom sa z technických príčin odohralo iba jedno stretnutie v ktorom Lučenec doma podľahol Michalovciam 2:3. Náhradný termín pre dohrávku je stanovený na 23. decembra 2006, keď Rožňava pocestuje do Bardejova. Premiéru tak absolvovali rožňavskí seniori až v 2. kole. Pred početným domácim publikom, keď hostili niekoľkoročného účastníka II. ligy Michalovce platili nováčikovskú daň.

HKM 98 mládeže Rožňava HK Dukla Michalovce

1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

G: Majerčík, R: Milovčík, Bačo, D: 150, vylúčenia 8/8

Rožňava: Pavlík Heteši, Očkaik, Anna, V. Molčan, Róžai, Koteleš, Lang, Bakoš, T. Gross, Kostišák, Majerčík, Madáč, P. Molčan, Loja, Belák, Urbančík, Hodorovič, Feješ

V úvodnej tretine sa hostia po Zalužického strele ujali vedenia už v 4. min. a o tri minúty neskôr presilovku využil Saxun. Domáci debutanti sa prakticky iba na ľade hľadali a na vykorčulovaného a skúsenejšieho súpera herne nestačili. V druhej časti hry hosťom opäť vyšiel úvod a zásluhou Zalužického a Uhľára sa skóre zdvojnásobilo. Domáci sa postupne začali presadzovať, ale korigovať nepriaznivý stav sa im nepodarilo. "Vytvorili sme si tri šance a hlavne presilovku bolo treba dotiahnuť do gólového efektu. Strelci však mierili tesne mimo brány. Obrancovia naopak nezachytili rýchle protiútoky súpera a často nechávali hráčov za seba zakorčuľovať. Vypomstilo sa nám to v dvoch prípadoch," hodnotil po druhej tretine výkon Rožňavy tréner Zdeno Matis. V poslednej tretine už domáci neinkasovali aj zásluhou brankára Pavlíka a útočná snaha bola v záverečnej minúte okorenená čestným gólom z hokejky kapitána Majerčíka. "Výsledok sa nepodarilo otočiť ani výraznejšie zmierniť i napriek tomu, že sme sa zlepšili v útočnej činnosti a prejavili sa kombinačné schopnosti u niektorých hráčov. Zo štyroch čistých šancí iba posledná znamenala gól. Ja by som najradšej vyhrával stále, bohužiaľ to chvíľu potrvá a musíme byť trpezliví. Preto aj divákov, ktorá nás v hojnom počte povzbudzovali prosím, aby vyčkali. Verím, že sa to o nejaký týždeň či dva úrovňou zdvihne podľa našich predstáv," uviedol na margo premiérového vystúpenia nový tréner seniorov Z. Matis. Na stretnutie 3. kola cestujú hokejisti HKM 98 mládeže Rožňava do Brezna a 25. novembra privítajú Sabinov.

Káder mužstva seniorov HKM 98 mládeže Rožňava

Z Rožňavy: Tibor Takáč, Norbert Katrenič (brankári), Tomáš Heteši, Martin Róžai, Tomáš Lang, Cyril Motyka, Tomáš Očkaik, Lukáš Belák, Gabriel Anna, Jakub Madáč, Attila Mátyuš, Patrik Molčan, Vladimír Molčan, Zorán Molčan, Tomáš Feješ, Brian Lipták, Ladislav Šafár, káder je doplnený o ďalších hráčov z Kežmarku: Maroš Hodorovič, Ladislav Majerčík, Róbert Duda, z Popradu: Michal Greňa, Michal Kostišák, Andrej Lajoš a z Gelnice: Daniel Loja, Kamil Urbančík, Anton Pavlík (brankár), Marek Bakoš, Martin Maršálek, Tomáš Gross, Peter Gross a Maroš Kostelovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.