Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Druholigoví basketbalisti Michaloviec sú opäť strieborní

Michalovčania vo finále opäť ťahali za kratší koniec. Vlani podľahli v boji o prvé miesto UVLF Košice, tentoraz boli nad ich sily Krompachy. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 27. apr 2015 o 22:00

Vo finálovom stretnutí podľahli krompašskému Dastetu, doplatili na chýbajúce sily.

Vo finálovom stretnutí podľahli krompašskému Dastetu, oproti domácim mali užšiu lavičku, doplatili na chýbajúce sily.

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti Michaloviec skončili vo svojej súťaži opäť na druhom mieste.

Na záverečnom turnaji Final Four, ktorý sa hral v Krompachoch na pôde víťaza základnej časti, nestačili v súboji o prvé miesto na domáci BKM Dastet, a tak rovnako ako vlani sa stali korunným princom súťaže.

Finálovú miestenku si Zemplínčania vybojovali v sobotu semifinálovou výhrou nad ambicióznym Dolným Kubínom, ktorý porazili 62:52.

O deň neskôr však Krompašanom, ktorí si v semifinále poradili s obhajcom prvenstva košickým UVLF, podľahli 59:83. Týmito zápasmi sa pre zverencov lodivoda Milana Janošova staršieho druholigový ročník 2014/15 definitívne skončil.

Semifinále:

1. BKD Michalovce – BK Dolný Kubín 62:52 (30:22)

Štvrtiny: 16:9, 14:13, 18:16, 14:14.

Najviac bodov 1. BKD: V. Mitterpák 23, Mižák 13, B. Holda 8, Maškulík 8, T. Mitterpák 5.

Oba celky už pred zápasom poznali výsledok prvého semifinálového duelu, v ktorom domáci Dastet hladko zdolal obhajcu minuloročného prvenstva UVLF Košice, takže vedeli, že v prípade víťazstva vo finále narazia na Krompachy.

Michalovčania začali zápas dobre a prvú štvrtinu vyhrali pomerne jasným rozdielom 16:9, keď sa dokázali presadiť hlavne Vladislav Mitterpák a Branislav Holda, ktorí dali v tejto časti po šesť bodov, ale dôležité bolo, že mužstvo dobre bránilo ako celok. Výsledok prvej štvrtiny bol prakticky rozhodujúci z celkového vývoja skóre, pretože ostatné tri štvrtiny zápasu boli mimoriadne vyrovnané, k čomu prispel mimoriadne húževnatý súper svojím výborným výkonom.

Družstvo z Dolného Kubína ťahali výborne hrajúci Lukáš Dubovský a legionár Filip Bačič, ale v tíme Zemplínčanov zaberala hlavne v obrane celá základná päťka a V. Mitterpák navyše dobre strieľal. Nakoniec 1. BKD udržal desaťbodové víťazstvo a zaslúžene postúpil do finále.

Finále:

BKM Dastet Krompachy – 1. BKD Michalovce 83:59 (40:30)

Štvrtiny: 29:12, 11:18, 17:9, 26:20.

Najviac bodov 1. BKD: Janošov ml. 16, V. Mitterpák 13, Mižák 10.

Na michalovskej lavičke i na palubovke bolo počas zápasu vidieť, že pre chlapcov hrať dva ťažké zápasy počas dvoch dní je pomerne náročné z pohľadu fyzickej únavy. Naopak, domáci mali oveľa vyrovnanejšiu lavičku a rotovali viac hráčov, keďže v ich tíme hralo až osem hráčov z neďalekej Spišskej Novej Vsi.

Hosťom sa absolútne nedarila streľba z trojkovej vzdialenosti, keď v tomto zápase nedali ani jednu trojku, ale pokusov na to bolo dosť, naopak, domáci dokázali streliť z tejto vzdialenosti nie menej ako 11 trojok... Krompachy, mohutne povzbudzované preplnenou halou, išli neúnavne za víťazstvom, a boli v takej fazóne, že dávali koše skoro zo všetkého, z čoho vystrelili.

Ešte do polčasu dokázali Michalovce znížiť hrozivý náskok domáceho mužstva na hrateľných desať bodov, ale na viac im už síl nezostalo. Zápas bol po tretej štvrtine prakticky rozhodnutý, hostia ho iba dohrávali bez výraznejšej snahy zmeniť výsledok a na ihrisko sa dostali aj kadeti Milan Janošov ml. (zaznamenal 16 bodov) a Kristián Sklár, aby prvýkrát zažili atmosféru finálového súboja.

Dá sa povedať, že po tomto zápase boli obidve mužstvá spokojné, domáci s víťazstvom a postupom do prvej ligy, Michalovčania s tým, že obhájili druhé miesto spred roka a potvrdili dlhodobú dobrú basketbalovú výkonnosť.

Zároveň potvrdili, že už štyri roky patria medzi absolútnu špičku v tejto súťaži s vlastnými hráčmi. Potvrdilo sa tiež, že úzky káder Branislav Holda, Tomáš Mižák, Vladislav Mitterpák, Michal Maškulík, Tomáš Mitterpák doplnený o dvoch menej skúsených hráčov bratov Mihaľovcov – Matejom a Miroslavom, ktorí predtým riadny basketbal nehrali, má svoje limity, a je potrebné ho naďalej dopĺňať nádejnými basketbalistami (Janošov ml., Sklár, Babjak, Ferenčík ml.).

Medzi domácimi funkcionármi však rezonovala otázka, čo budú robiť v prípade, že im Spišská Nová Ves nedodá hráčov pre budúcu sezónu, a to je naozaj vážna otázka pre budúce sezóny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.