Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Druholigové lúčenie so sezónou

Posledný zápas. Súbojom s Haniskou končí pre Spišskú Novú Ves druholigová nováčikovská sezóna. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 28. máj 2016 o 00:00

V poslednom majstráku aktuálneho súťažného ročníka hostia Spišiaci súpera z Hanisky.

SP. NOVÁ VES. V poslednú májovú sobotu sa v Spišskej Novej Vsi posledný raz pôjde na druholigový futbal.

Slovko „posledný“ netreba brať doslova. Majstrovskú trilógiu stretnutí zakončia Novovešťania súbojom s Haniskou.

Druhá liga má ešte na programe jedno kolo, ale v ňom majú zverenci Branislava Ondáša voľno.

Vládne pohoda

Futbalisti Spišskej Novej Vsi dohrávajú sezónu už vo veľkej pohode. Tri kolá pred koncom si zabezpečili druholigovú súťaž a nič na tom nezmenila ani prehra 0:3 naposledy doma s Popradom.

„V mužstve vládne dobrá nálada. Pripravujeme sa na posledný zápas, ktorý chceme vyhrať,“ povedal na úvod obranca FK Spišská Nová Ves Kamil Zekucia.

Prehru so susedmi budú isto chcieť Novovešťania odčiniť proti Haniske. Na ňu majú dobré spomienky, lebo na ich pôde jej nadelili päť gólov a bol to jeden z najlepších a najkvalitnejších majstrákov na súperovej pôde.

„V Haniske nám zápas vyšiel na výbornú. Dali sme veľa gólov a bolo by to pekné zopakovať doma. Hlavne chceme hrať dobrý futbal, ktorý by sa divákom páčil,“ skonštatoval K. Zekucia.

Kvalitný obranca Zekucia

Po sobotňajšom stretnutí už môžu Novovešťania bilancovať. Aj keď sa v 2. lige odohrali negatívne javy (odstúpenie až dvoch mužstiev počas súťaže), nič to na tom nemení, že pre Spišskú Novú Ves to bola výborná súťaž. Hlavne v jej úvode padali na Spiši divácke rekordy a na futbal druholigovej úrovne sa dobre pozeralo.

Výkonnostne povyrástli aj spišskonovoveskí futbalisti. Medzi nich patrí aj obranca Kamil Zekucia, ktorý počas celej sezóny podával skvelé výkony. Stál sa pilierom obrany, hral so srdcom, bojovne a svojimi gólmi zatienil aj niektorých útočníkov.

„Z môjho pohľadu bola sezóna celkom úspešná. Zachránili sme sa a ako obranca som strelil slušný počet gólov. Dúfam, že k tým šiestim ešte v rozlúčke so sezónou niečo pridám,“ dodal kvalitný obranca FK Spišská Nová Ves Kamil Zekucia.

Súvisiace články