Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Druholigové čelo bez zmien

Vytlačili ju očami. Brankár Sp. N. Vsi Rado Tököly so spoluhráčmi pohľadmi sledujú spoločne s kapitánom Moladvy Semanom, ako lopta končí na ľavej žrdi a nie v sieti. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. aug 2009 o 22:00

Aj po piatom kole II. ligy skupiny východ zostali bez prehry dve mužstvá z čela tabuľky. Vďaka lepšiemu skóre pri rovnosti bodov je lídrom nováčik Moldava, ktorá ťahá úspešnú sériu neprehraných stretnutí ešte z tretej ligy.

Zverenci trénera Ľubomíra Luhového neprehrali v rade 33 stretnutí. Druhá priečka patrí prešovskej juniorke, ktorá si doma poradila s rezervou Žiliny. Aj tretí celok tabuľky Vranov využil svoj hrad v súboji so Zvolenom. Domáce prostredie vo východniarskom derby nevyužila Stará Ľubovňa, ktorá podľahla Lipanom. Oveľa lepšie sa darilo Humennému, ktoré sa dočkalo prvého víťazstva v sezóne a odpútalo sa z poslednej priečky tabuľky, kam spadla práve St. Ľubovňa.

Moldava - Sp. N. Ves 2:1 (1:0)

MOLDAVA. Hostia pricestovali do Moldavy s úmyslom získať nejaké body a začali
zostra, už v 2. min. trafili tyč domácej brány a v 10. min sa Čomič prezentoval prekrásnou strelou, ktorej chýbali len centimetre, aby lopta skončila v sieti. Domáci začali preberať iniciatívu, v 13.min. obrana hostí zblokovala Osseniho strelu. V 18. min. po Osseniho prihrávke Jurko hlavou minul a v 23. min. po krásnej narážačke so Semanom Andraščík v gólovej šanci prekopol. Stav sa menil v 32. min., Jurko potiahol akciu po krídle a spätnú prihrávku tečoval do vlastnej siete hosťujúci hráč Sedláček 1:0. Bodku za prvým polčasom dal Jurko, avšak jeho hlavičku bravúrne chytil hosťujúci brankár Tököly. Druhý polčas začali domáci tlakom a v 58. min. unikol Andraščík, hosťujúca obrana ho zastavila v pokutovom území nedovolene. K pokutovému kopu sa postavil Seman, ale brankár hostí Tököly sa vyznamenal a strelu vyrazil na tyč. Hostia vrhli všetko do útočenia, v 83. min. zahrávali štandardku a Horváth hlavou vyrovnal 1:1. Už sa zdalo, že sa zápas skončí deľbou bodov, ale domáci boli proti a striedajúci hráč Hanzeľ v 90. min. tvrdou strelou zo 14 m nedal hosťujúcemu brankárovi šancu a uzavrel na 2:1.

ŠTATISTIKA

Góly: 14. Sedláček (vlastný), 90. B. Hanzeľ - 84. L. Horváth. ŽK: M. Kováč, Seman - L. Kováč, Horváth. Rozhodca: Debnár. Diváci: 2 000. FK BODVA: Vojtaško - Kováč, Ziemba, Majný, Andraščík - Seman, Majoroš (72. Balog), Osseni, Timkovič - Jurko (79. Hanzeľ), Gavlák. FK SNV: Tököly - Hováth, Maxim, Čomič (60. Sirko), Ondáš (Schustrík), Kováč, Stanislav, Kandráč, Čekovský - Sedláček, Standnyk.

Vranov - Zvolen 3:1 (3:0)

VRANOV. Od úvodných minút bol zápas v réžii domácich. Dobrým pohybom a rýchlymi kombináciami dostávali obranu hostí do úzkych. Už v 3. min. po rýchlej kľučke a peknej strele po zemi k pravej žrdi to ukázal Baran a bolo 1:0. Druhý gól padol už v 8. min., keď po kombinácii po strede poľa a kolmej prihrávke za obranu hostí sa dostal v pokutovom území k lopte Lazúr, ktorý sa veľmi elegantne zbavil protihráča, bol sám zoči-voči brankárovi hostí, mohol zakončiť, no ideálnou prihrávkou našiel Barana, ktorý zblízka do prázdnej brány zvyšoval na 2:0. Tlak domácich neustával a do ďalších šancí sa dostali Šamo, Baran a Lazúr. No v 19. min. po ďalšej individuálnej akcii Lazúra z ľavej strany zvyšoval Kulich na 3:0. Hostia ostali otrasení a domácu bránu ohrozovali len sporadicky, aj to len po štandardných situáciách. Druhý polčas začali aktívnejšie v snahe zvrátiť výsledok, no domáci ich do žiadnej vážnejšej situácie nepúšťali. Hosťom sa to predsa len podarilo v 60. min., keď slabý výkop brankára domácich vrátili hostia späť pred pokutové územie a hosťujúci Bohuš z voleja pekne trafil na 3:1. Po góle sa čakala väčšia snaha hostí, no naopak, boli to domáci, čo ožili a vypracovali si niekoľko dobrých šancí. K peknému futbalu okrem hráčov na ihrisku prispeli aj diváci, no najmä domáci fans, ktorí svojím povzbudzovaním vytvorili peknú futbalovú atmosféru.

ŠTATISTIKA

Góly: 3. a 8. Baran, 19. Kulich - 60. Bohuš. ŽK: Macejko, Tyčiak, Svintek. Rozhodca: Vlčej. Diváci: 600. VRANOV: Bálint - Paraska, Kovalík, Jenčko, Petro - Lazúr, Komár, Opiela, Kulich (73. Tomčák) - Baran, Šamo (89. Kurinčák). ZVOLEN: Szabó- Tyčiak (73. Blaho), Debnár, Mihál (24. Špánik), Vrbiniak - Bohuš, Číž, Macejko, Konček - Paprčka (58. Bojko), Svintek.

Trebišov - Čadca 3:0 (0:0)

TREBIŠOV. V daždivom počasí sa hral v Trebišove bojovný futbal. Domáci po prehre v Lipanoch chceli vyhrať. Už v 5. minúte sa ocitol po Rusnákovej prihrávke v dobrej pozícii Toporčák, Gavlák jeho strelu s námahou vyrazil na roh. Hostia však neprišli do Zemplína brániť. Prvú strelu na Poľackého vyslal Kubišta v 7. minúte. O tri minúty neskôr domáci opäť postrašili, na Lukáčov prízemný center nedočiahol nabiehajúci Capko. V prebiehajúcej 30. minúte mohol potešiť domácich divákov Rusnák, jeho strelu stihli hosťujúci obrancovia zblokovať. Väčšina hry v prvom polčase sa odohrávala medzi šestnástkami. V druhom polčase domáci pridali a gólu sa zaslúžene dočkali v 63. minúte. Po šikovnej prihrávke E. Lukáča Rusnákovi strelil útočník Slavoja ponad vybiehajúceho brankára úvodný gól zápasu. Už o tri minúty fauloval v pokutovom území Novotný prenikajúceho M. Lukáča. Z nariadenej jedenástky zvýšil vedenie žlto-modrých Toporčák. Čerešničkou na torte bol gól zo 77. minúty. Rusnák v šestnástke strihol nohami a bolo 3:0. Futbalisti Čadce sa nevzdávali. Za zmienku stojí Michalíkova strela z 25 metrov, Poľacký sa však opäť rozhodol, že v sobotu za svoj chrbát nepustí žiadnu loptu.

ŠTATISTIKA

Góly: 63. a 77. Rusnák, 66. Toporčák (11 m). ŽK: Guman - Fizek, Novotný, Kavuliak. Rozhodca: Molitoris. Diváci: 250. TREBIŠOV: Poľacký - Kročko, Olah, Baka, Petrovský - M. Lukáč Capko, Guman (87. Rugolský), E. Lukáč (81. Patkanóci) - Toporčák, Rusnák. ČADCA: Gavlák - Fizek, Novotný, Kavuliak, Kubišta - Jakubec, Klago (69. Krajči), Polka, Vnuk (69. Húšťava) - Michalík, Šidlo.

Humenné - Poprad 1:0 (1:0)

HUMENNÉ. Hodinu pred stretnutím sa spustil hustý lejak, ktorý s krátkymi prestávkami vytrval počas celého stretnutia a trávnik značne zrýchlil. Prvú šancu mali domáci, ale Jurov hlavičkoval z 10 metrov nad. Ten istý hráč v 24. min. vybojoval roh, ale z tejto štandardky nezapršalo. Hostia boli kombinačne kvalitní a prvýkrát dali o sebe vedieť v 25. min., keď Maťaš po rýchlej kľučke z hranice šestnástky mieril ľavačkou tesne vedľa. Po pol hodine hry prišiel rozhodujúci okamih stretnutia. Najskôr Berianidze zachránil uličku na Kubusa, domáci vyrazili do rýchleho protiútoku, pričom center Mitra zrazil Ondruš rukou a nasledoval pokutový kop. Na biely bod si postavil loptu Hamuľák, a aj keď brankár Daniš smer vystihol a dotkol sa i lopty, gólu nezabránil. Posledné slovo mali v prvom polčase hostia, keď priamy kop Kubusa letel vedľa. Tatranci boli aktívnejší po prestávke, keď začali troma nepresnými strelami. Po hodine hry mal nepresnú mušku aj Kočiš, v 71. min. brankár Bálint ťažký center vyrazil na hranicu šestnástky a Kočišov lob skončil tesne nad brvnom. Na hraciu plochu prišiel hrajúci tréner Sovič, ktorý vlial hosťom ofenzívnu energiu. Strela Kočiša z 20 metrov letela nad, Bendík tesne minul žrď a ani Ondruš humenskú bránu netrafil. V 86. min. hlavičkoval nepresne Matfiak, a domáci tak prvé víťazstvo v sezóne udržali.

ŠTATITIKA

Gól: 30. Hamuľák (11 m). ŽK: Baránek - Bendík, M. Sovič. Rozhodca: Mojsej. Diváci: 265. HUMENNÉ: Bálint - Baranek, Berianidze, Marec, Šalata, Mitro, Magáč, Chudina (57. Pavol Šulák), Jurov - Hamuľák (72. Drogba), Karafa (63. Baláž). POPRAD: Daniš - Bendík, Daško, Dvorožňák, Ondruš - Rams (73. Matfiak), Monka (73. M. Sovič), M. Tropp - Kubus, M. Maťaš.

St. Ľubovňa - Lipany 2:3 (1:2)

STARÁ ĽUBOVŇA. Hneď v 2. minúte predviedol hosťujúci brankár Stefanovič bravúrny zákrok, keď na brvno vytesnil strelu domáceho Petrusa. Nedáš - dostaneš platilo okamžite, keď na druhej strane neustrážil domáci Hricko agilného Andraščíka, ktorý posunul loptu voľnému Pončákovi a bolo 0:1. V 25. minúte ukážkovo zabojoval domáci Krajňák, aktívnym napádaním obral o loptu brankára a poľahky ju poslal do opustenej bránky. V 34. minúte urobili gorali fatálnu chybu, keď pri rohovom kope nepokryli Šuhaja a bolo 1:2. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, lenže ich snahu už po piatich minútach naštrbil Bičuš, ktorý zbytočne fauloval v pokutovom území. Nariadený pokutový kop Šuhaj nepremenil, keď Bičuš vystihol smer jeho strely. V 54. minúte vyšla goralom ukážková akcia na jeden dotyk, po osi Krajňák - Mariančík chladnokrvne zakončil nabiehajúci Dlugoš. Ten istý hráč mohol v 56. minúte dokonca poslať Lipany do kolien, keď jeho pokusu spoza šestnástky chýbali centimetre. V 71. minúte si však domáci neodpustili ďalšiu hrubú chybu, ktorú potrestal Šuhaj. Domáci vrhli všetky sily do útoku, no ani niekoľko štandardných situácií neprinieslo želaný efekt.

ŠTATISTIKA

Góly: 25. Krajňák, 54. M. Dlugoš - 34. a 71. Šuhaj, 3. Pončák. Rozhodca: Leško. Diváci: 630. Stará Ľubovňa: Bičuš - Kosturko (68. Vandžura), Pavlišin, Mariančík, Štieber - Kucko, Hricko, Krajňák, Petrus, Galik (52. Hricov) - Dlugoš (82. Sekelský). Lipany: Stefanovič - Záhradník (88. Jacko Ľ.), Janič, Šimko, Angelovič (60. Turok - Heteš) - Chovan, Jacko Š. (52. Hudý), Andraščík, Pončák, Drobňák - Šuhaj.

1. FC Tatran jun. - Žilina B 3:2 (1:2)

PREŠOV. Hralo sa v Nižnej Šebastovej, kde prudký lejak deň predtým tiež poriadne zmáčal tamojšie štvrtoligové ihrisko a hráči mali hlavne v prvom polčase problém "ustáť" niektoré situácie. Zápas bol zaujímavý od začiatku do konca. Domáci dokázali získať tri body, k čomu im pomohla trocha aj šťastena, keď hosťujúci Koristek hneď na začiatku druhého polčasu mieril za stavu 1:2 hlavou do brvna. Prvú vyloženú šancu zahodil v 7. min. Vršajevič, sám pred Thielom pálil iba do jeho nôh. V 14. min po hrúbke prešovskej obrany mieril po zemi presne k pravej žrdi Koristek. Vyrovnanie zariadil Drakul, jeho nie príliš prudká strela prešla Thielovi medzi nohami. Po chvíli však na opačnom konci fauloval Ďurech Koristeka a penaltu premenil Hasanovič. V 53. min. to tatrancom ešte nevyšlo, Pedro pálil zblízka tesne vedľa, no o niekoľko sekúnd prevzal španielsky legionár loptu od Gubu, prihral ju Drakulovi a skutočne pekná akcia sa skončila gólom na 2:2. Šošóni sa nestačili spamätať a po rohu Čertíka dal hlavou na 3:2 Piter-Bučko. Diváci už viac lôpt v sieti nevideli, hoci prešovskí Srbi sa do šancí dostávali. V 70. min. sa chytal za hlavu Vršajevič, v 78. min. mieril vari z piatich metrov iba do rúk Thiela Drakul.

ŠTATISTIKA

Góly: 21. a 54. Drakul, 58. Piter-Bučko - 14. Koristek, 24. Hasanovič z 11 m. ŽK: Piter-Bučko - Belko. Rozhodca: Anguš. Diváci: 133. PREŠOV jun.: Talian - Čertík, Harčár, Piter-Bučko, Ďurech - Vršajevič, Lipták, Janev, Guba (64. Leško), Pedro (71. Kentoš), Drakul (90. Kozák). ŽILINA B: Thiel - Poleť, Milo, Mravec, Kvesič (46. Fótyik) - Koristek, Hasanovič (74. Ihnatišin), Perexta, Belko - Kadáš (74. Filo), P. Poliaček.

NAJLEPŠÍ STRELCI

6 gólov: Jurko (Moldava)
5 gólov: Tubonemi (Podbrezová B)

4 góly: Drahul ( Prešov jun.), Šuhaj (Lipany), Baran (Vranov)
3 góly: T. Záhraník (Lipany), Kubus, Maťaš (obaja Poprad), Kováč (Moldava), Kulich (Vranov), Gál-Andrezly
Starší (Košice B)

2 góly: Nikel (Podbrezová B), Pačinda (Košice B), Pribula ( Prešov jun.), Šulgan, Fizek, Šidlo (všetci Čadca B), Šamo (Vranov), Cimerman, Kupčík (obaja MFK ­ Banská Bystrica), Dlugoš (St. Ľubovňa), Stadnyk (Spišská Nová Ves), K. Číž, Pavúk (obaja Zvolen), Capko, Ľ. Rusnák (obaja Trebišov), Gavlák (Moldava), Laksík (Banská Bystrica B), Pončák (Lipany).

BUDÚCI PROGRAM
5 - 6. 9. : Lipany -Čadca, Podbrezová B - Trebišov, Košice B - B. Bystrica B, Poprad - MFK B. Bystrica, Sp. Nová Ves - Humenné, Žilina B - Moldava,Zvolen - Prešov jun., St. Ľubovňa - Vravnov.
Zostávajúce výsledky

MFK B. Bystrica - Košice "B" 2:4 (1:3). Góly: 10. Starší, 51. Valentýni - 6., 19. a 84. Gál-Andrezly, 21. Pačinda, rozhodoval: Korista, 200 divákov.

Dukla B. Bystrica "B" - Podbrezová "B" 0:2 (0:2). Góly: 45. M. Horváth, 16. Tubonemi, rozhodoval: Jaška, 150 divákov.