Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Druholigistom viac svedčala ofenzíva

Sportnet|Publikované 21. dec 2005 o 23:00

Prešov - Jesenná časť druhej ligy v malom futbale dopísala svoju poslednú kapitolu už v novembri, ale vzápätí nasledoval ligový pohár, preto sa nad

štatistikami zastavíme až dnes.

To, čo robí futbal futbalom sú predovšetkým góly, no a v tejto činnosti sa hráči druhej ligy naozaj vyznamenali. Magickú stovku gólov, čo predstavuje priemer 7,69 na zápas, dosiahlo a prekročilo šesť zo štrnástich mužstiev a ďalšie dve ostali iba krôčik od tejto méty. Celkovo sa strelci trafili dovedna 1 387-krát, v jednom kole prekročili stovku o 6,7 presných zásahov a na jedno stretnutie pripadá priemerne 15,24 gólu. Pre porovnanie, v lanskej sezóne za rovnaké obdobie pri pätnástich mužstvách sa strelci radovali z 1 538 gólov, čo je priemer 102,5 na kolo a 14,2 na stretnutie.

Zaznamenali sme rast o viac ako 1,5 gólu na stretnutie, čo je potešujúce zistenie. "Delostreleckým" kolom sa stalo v poradí deviate, kde padlo 145 gólov, teda neuveriteľných 20,71 v jednom zápase! Mierou vrchovatou to zariadil Wall street bar, ktorý vtedy porazil FC 1007 43:0. Napriek tomuto famóznemu výsledku, suverénnou streleckou kráľovnou jesene sa stala FC Šváby Terasa, ktorá dostala súperov na kolená 194 krát, teda priemerne 14,92 v každom kole. Druhá priečka patrí spoločne BF Designu a už spomínanému Wall street baru, ktorí dosiahli na chlp rovnaký výsledok - konkurentom nastrieľali 134 gólov a dosiahli priemer 10,3 na zápas. Tretím do partie sú PO-city, ktoré vďaka spomínanej zhode dosiahli bronzovú métu v počte strelených gólov. Stačilo na to 129 presných zásahov, čo predstavuje priemerne 9,92 gólu na zápas. Na opačnom póle štatistík sa ocitli obaja nováčikovia a prekvapujúco aj M-N Z.I.P. SSK ešte nezohnali tie pravé "strelky", pretože 23 gólov dovedna (priemerne 1,76) predstavuje chudobný výsledok aj vo veľkom futbale. AFK PO je na tom dva razy lepšie, ale napriek tomu 46 gólov dohromady a 3,5 na zápas nie je práve vizitka do vitríny. M-N Z.I.P., zďaleka nie sú vo vlaňajšej forme a prejavuje sa to aj strelecky. Jeseň sa pre nich zastavila na 68 góloch a súperi boli smutní z ich streleckej potencie priemerne 5,2 razy v zápase.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.