Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Druholigisti pokračovali v trende z minulých sezón

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

Prešov - V našom putovaní za štatistickými výsledkami jesennej časti prešovskej uličnej ligy v malom futbale, sa tentoraz zastavíme pri výsledkoch

druholigistov. Tí sa nijako nevymykali z trendov posledných rokov, a tak sa výraznejšie zmeny neodohrali.

Napriek tomu, že záujem o malý futbal stúpa a nováčikov je stále viac a viac, na kvalitu si zrejme ešte budeme nejaký čas musieť počkať. Najvyššie sa spomedzi nich dostal AGS Čierny Orol, ktorému patrí po jeseni šiesta priečka, ale označenie nováčik je v tomto prípade trocha nadnesené, pretože sa jedná o odídencov dnes už prvoligového BF Designu. Dovedna si druholigisti zakričali od radosti po vstrelenom góle 1 179-krát, čo predstavuje slušný priemer 90,69 gólu na kolo a 12,95 na stretnutie. Najväčší podiel na tomto fakte má jesenný líder ČIKO, ktoré ho hráči zaťažili kontá súperov až stosedemdesiat krát, teda priemerne 13,07 krát v jednom stretnutí. S dosť značným odstupom nasleduje jesenný vicemajster Alfa Tyre so sto dvadsiatimi ôsmimi gólmi, čo predstavuje 9,84 gólu na zápas. Koncovka je všeobecne najväčšou boľačkou celkov druhej ligy, pretože tretí je v poradí celok Safi, ktorý skóroval dovedna len deväťdesiatpäťkrát a priemerne 7,3 krát v trinástich kolách, dokonca zaostáva za výsledkami z posledných rokov.

Ešte horšie vyznievajú údaje z opačného pólu tabuľky. Úplne najhoršie je po streleckej stránke na tom M-N Z.I.P., ktorý dokázal vsietiť iba tridsaťštyri krát s priemerom 2,61 na zápas. No a to je naozaj žalostne málo. Ďaleko od nich neodbehol ani MFK Panthers, ktorému sa to podarilo tridsaťosem krát, priemerne teda 2,92 na zápas. Túto štatistiku uzatvára tretí od konca FC Black Heards so šesťdesiatimi presnými zásahmi a priemerom 4,61 gólu na stretnutie.

V defenzíve si prekvapujúco najlepšie počína Noem Kopex, ktorému súperi dokázali znepríjemniť život iba päťdesiatdvakrát, čo predstavuje priemerne štyri góly na zápas. Hneď za ním sa umiestnilo ČIKO s päťdesiatimi tromi obdržanými gólmi (priemer 4,07) a tretím najúspešnejším celkom v tejto hernej činnosti je Safi s päťdesiatimi šiestimi gólmi (priemerne 4,30). Čierneho Petra v počte obdržaných gólov drží po jeseni v rukách starý známy FC Black Heards, ktorý dostal od súperov stošesťdesiat päť gólov dohromady a priemerne 12,6 na zápas. M-N Z.I.P. tiež nezaostalo ďaleko a inkasovalo stodvadsať krát, čo značí 9,23 gólu na zápas. Trio "smutných" hrdinov tejto štatistiky uzatvára MFK Panthers so sto štrnástimi gólmi a priemerom 8,76.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.