Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Druhé miesto Drotára motivovalo do ďalšieho dňa. Zradilo ho však auto

Igor Drotár na svojej Škode Fabia sa v Česku najprv radoval a potom smútil. (Autor: Jozef Pisch)
Martin Trenkler|Publikované 29. aug 2019 o 16:40

Už túto sobotu sa predstaví na podujatí v Trebišove.

Igor Drotár: fotogaléria

29.8.2019

PREŠOV. Uplynulý víkend mal pre Prešovčana a veterána autošportu Igora Drotára dvojakú príchuť.

Druhé miesto na pretekoch automobilov do vrchu Ústecká 21 vystriedalo odstúpenie pred druhým súťažným dňom.

Išiel na svoje maximum

Škoda Fabia DTRi, s ktorou Igor preteká na majstrovstvách Slovenska (MSR PAV), je špičkový pretekársky stroj s vysokým výkonom.

Dvojlitrový radový štvorvalec WRC s turbom dostane pri každom výjazde do kopca naozaj zabrať.

Igor si v sobotu v Ústí nad Orlicí stihol vyjazdiť skvelé druhé miesto v MSR PAV.

Bol tradične najrýchlejším Slovákom na kopci, na ktorom ten víkend štartovalo 170 jazdcov z rôznych kútov Európy. Deň však ukončila fatálna porucha na motore.

„Kopec v Ústí je veľmi náročný, ide sa zo zákruty do zákruty a má len krátke rovinky. No usporiadateľ trať vynovil, skvalitnil a výborne zabezpečil. Prihlásilo sa okolo 170 posádok skoro z celej Európy a vyšlo nám aj počasie. Jazdili sa tiež nové traťové rekordy. Išiel som svoje maximum, ako aj maximum našej techniky. Viac už z nášho auta nevydolujeme, zatiaľ čo naši konkurenti Cvrčekovci sa tento rok nesmierne zrýchlili. Druhé miesto aj v tej ťažkej konkurencii bolo veľmi dobré. Motivovalo ma to do ďalšieho dňa,“ uviedol Drotár.

„Pri poslednom zjazde dole auto vydalo zvláštny zvuk a zistili sme, že nám do motorového oleja preteká voda z chladiča. Nebola iná možnosť, ako v nedeľu neštartovať. Budeme mať čo robiť, aby sme vôbec stihli ďalšie preteky na Pezinskej Babe," dodal.

Opäť do toho dá všetko

Práve Pezinská Baba štartuje už ďalší víkend 7. a 8. septembra. Po nich čaká tímy MSR PAV ešte Ostrá Lúka (28. a 29. septembra). Najbližším podujatím Igora Drotára však bude už túto sobotu 3. ročník DeutschMann Rallye Trebišov.

Hlavný partner súťaže je rovnako Igorov reklamný partner, takže ide opäť o jedno z domácich podujatí tohto Prešovčana. Trate budú len dve, no jedna z nich sa pôjde v oboch smeroch a celkovo si posádky odjazdia 87 meraných kilometrov na 7 rýchlostných skúškach. Vo vozidle Škoda Fabia R5 bude Igorovi sekundovať opäť Imrich Ferencz.

„DeutschMann Rallye Trebišov bude opäť určite zaujímavá a rovnako aj pre všetkých návštevníkov, pre ktorých DeutschMann pripravil skvelý sprievodný kultúrny program. Nás pre zmenu čakajú známe trate, no o to náročnejšie svojím charakterom. Veľmi sa však na túto rely už teším. Tak ako vždy, dáme do toho všetko," dodáva Igor.

Program 3. DeutschMann Rallye Trebišov

Sobota

07:43 RS1 Regeta 12,95 km

08:38 RS2 Herľany 13 km

10:11 RS3 Herľany 13 km

12:44 RS4 Regeta 12,95 km

13:52 RS5 Banské 11 km

14:48 RS6 Regeta 12,95 km

15:56 RS7 Banské 11 km

17:30 vyhlasovanie výsledkov, odovzdávanie cien

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články