Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

DRUHÁ LIGA / HFC sa nachádza v pásme zostupu a k vylepšeniu pozície potrebuje vyhrať

Sportnet|22. okt 2005 o 00:00

Humenné - Futbalisti spod Vihorlatu pokračujú v meraní síl s rezervami Corgoňligistov. Po tom, čo nešťastne (aj vlastnou vinou pri zlyhaní v

koncovke) prehrali najtesnejším rozdielom v Trnave, privítajú doma béčko Nitry, ktoré vzniklo zlúčením s minuloročným druholigistom z V. Lapáša.

Už pevnou súčasťou základnej jedenástky HFC Humenné sa stal Roman Lazúr (na snímke). Podobne ako šestica Toporčák, Hoffman, Lišivka, Beňo, Frajkor a Capko i on prišiel do humenského "košiara" z Košíc, avšak až po treťom kole... "Čo v mojom prípade rozhodlo? Asi dve veci. Potreboval som pravidelne hrávať, čo by v Košiciach asi možné nebolo a tréner Škrlík, ktorého poznám už dlhšie obdobie, takže som viac-menej vedel, do čoho idem," objasnil dôvody zmeny dresu odchovanec vranovského futbalu, ktorý v minulej sezóne okúsil druhú ligu taktiež na Zemlíne, v susedných Michalovciach. Rýchlonohý blonďák sa stal hneď po svojom príchode súčasťou základnej jedenástky, pričom iba v troch prípadoch bol v záverečnej fáze stretnutia striedaný. Ako sa mu zatiaľ v Humennom herne darí? "Myslím si, že solídny výkon som podal v Bratislave na Tehelnom poli. V podstate to však bolo tak, že keď sa darilo mužstvu, bol som so svojou hrou spokojný aj ja. Ak tomu bolo naopak a neuspeli sme, vždy sa našiel niekto, kto spravil chybu. Z môjho pohľadu je to taký priemer a určite ešte je čo zlepšovať," konštatoval 27-ročný ofenzívne ladený futbalista, ktorý má zatiaľ svoje miesto na kraji zálohy, no v jednom prípade (druhý polčas v zápase proti Sencu) sa objavil aj na hrote útoku. "Osobne sa lepšie určite cítim v útoku, tréner Škrlík to vie, ale vzhľadom na zloženie mužstva, veľa variantov na zmenu nie je. Stavia ma na kraj, takže hrávam tam," dodal futbalista, ktorý sa zatiaľ v modro-zelenom drese HFC gólovo nepresadil. "Ono to dosť súvisí práve s mojím postom. Aj keď do šancí som sa už dostal, bolo to najmä v zápase so Sencom, keď som sa posunul dopredu po zranení Frajkora. Ako krajný záložník mám aj defenzívne úlohy, takže možností skórovať je menej," mienil hráč, ktorému patrí v zápasoch od príchodu pod Vihorlat číslo deväť.

Dnes o 14.00 hod. teda Humenčania privítajú na svojom trávniku nitriansku rezervu. Ak si chcú pred zimnou prestávkou uchovať dobrú pozíciu v boji o záchranu, cieľ musí byť iba trojbodový... "Očakávame behavého súpera, pretože väčšina chlapcov nitrianskeho béčka má okolo dvadsať rokov. Po taktickej stránke sa budú určite snažiť zahustiť stred poľa, takže pravdepodobne budeme musieť ich bránu dobýjať. Aj preto by nám pomohlo, ak by sme strelili rýchly gól, ktorý by hostú prinútil otvoriť hru a to by mala byť pre nás výhoda," naznačil svoje prianie Roman Lazúr.

Súvisiace články