Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Druhá humenská garnitúra stroskotala v rozstrele

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

Náhradníci trénera milo prekvapili. Pripravujú sa na Prievidzu. Tréner Škrlík po tretíkrát za sebou nepostúpil do druhého kola SPHUMENNÉ. Zemplín

Náhradníci trénera milo prekvapili. Pripravujú sa na Prievidzu. Tréner Škrlík po tretíkrát za sebou nepostúpil do druhého kola SP

HUMENNÉ. Zemplín mal v prvom kole Slovenského pohára trojité zastúpenie. Topoľany, Trebišov i Humenné svorne nielenže vypadli, ale nestrelili ani gól. Napriek tomu mali najbližšie k postupu hráči 1. HFC, ktorí v Dolnom Kubíne neinkasovali a po remíze 0:0 prišli na rad strely z pokutového kopu a v nich prehra 5:6. Do druhého kola preto z našich postúpili, paradoxne, jedine Michalovce, ktoré v prvom kole do bojov vďaka voľnému žrebu nezasiahli.

Šanca pre náhradníkov

Humenné nastúpilo na Orave v tejto základnej zostave: Matkobiš - M. Hricov (90. Ondica), J. Lukáč, Líšivka, Bencák - Jurov (46. D. Leško), Guba, T. Opiela, Petrovský - Bačík (70. Poljak), M. Pyrka. "Nastúpili sme bez Pillára, Hanca, Parasku či Ľubarského. Keďže prioritou ostáva pre nás prvoligová súťaže, opory sme nechali v Slovenskom pohári oddychovať. Šancu dostali hráči, ktorí doposiaľ veľa nehrali, no svojim výkonom ma nesklamali. Domáci síce mali viac šancí, ale najväčšiu sme aj tak mali my, keď sa štvrťhodinu pred koncom rútil sám na bránu útočník Bačík, ale gól nedal. Potom prišli na rad pokutové kopy, v ktorých mali viac šťastia domáci," povedal tréner Humenného Jozef Škrlík, ktorý po tretíkrát za sebou vypadol už v prvom kole Slovenského pohára. V ročníku 2006/2007 stroskotal ním vedený Trebišov na rezerve Banskej Bystrice (2:1 pp), pred rokom Michalovce prehrali v Spišskej Novej Vsi 0:1 a teraz Humenné nestačilo na Dolný Kubín.

Myslia na Prievidzu

Jozef Škrlík už spomínal, že pre 1. HFC je jasnou prioritou majstrovská súťaž. Prvá liga pokračuje v sobotu stretnutiami štvrtého kola a Humenné sa premiérovo predstaví na domácom trávniku. Pod Vihorlatom sa predstaví Prievidza, takže pôjde o zápas dvoch posledných celkov tabuľky. "Akurát s tým rozdielom, že kým my sme zatiaľ hrali dvakrát vonku, Prievidza už dvakrát hrala doma a Šali i Michalovciam podľahla. Pre nás to bude ťažký zápas, hrať nebude Ľubarskij, otáznik visí nad štartom Parasku. Doma body púšťať nesmieme, preto chceme bodovať naplno," dodal J. Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.