Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Drotárovi pôjde pod Tríbečom už o body

Na trati. Prešovská dvojica Igor Drotár – Vlado Bánoci so Škodou Fabia WRC. (Autor: Štefan Glovičko)
Sportnet|Publikované 23. máj 2012 o 22:00

Každoročne má Igor Drotár nahustený program v sezóne podujatiami rely, pretekov do vrchu, aj športovo-spoločenskými.

Každoročne má Igor Drotár nahustený program v sezóne podujatiami rely, pretekov do vrchu, športovo-spoločenskými, počas ktorých má na sedadle spolujazdca ľudí z prostredia športu či kultúrneho života.

PREŠOV. V minulých dňoch sa zúčastnil seriálu Liqui Moly Berg Cup na Zámeckom Vrchu v Náměšti nad Oslavou, kde už tradične je v úlohe zabávača na trati. Inak to nebolo ani teraz, keď vo svojom aute Škoda Fabia WRC zviezol viaceré známe osobnosti i reklamných partnerov.

Tieto preteky boli pre skúseného jazdca rely vhodným testom pred blížiacim sa podujatím slovenského šampionátu DMACK Tyres Rally 2012 v Topoľčanoch. Zraky všetkých fanúšikov sa už upierajú pod Tríbeč, kde sa uskutoční druhý diel tohtoročného seriálu v rely.

Jazdu na kopci si užíval

„Pravidelne sa zúčastňujem podujatia na Zámeckom Vrchu ako hosť s tým, že jazdím mimo súťaž a stále niekoho mám na sedadle spolujazdca. Okrem mňa sa o sprievodný program stará Vršecký so svojím ťahačom, ktorý podobne ako ja jazdí vo farbách Liqui Moly. Organizátori mi merali aj čas, ale ten nebol pre mňa rozhodujúci, avšak v jednej jazde som dosiahol veľmi solídny, čo ma príjemne potešilo. Už tradične konkurencia na tejto súťaži je dobrá a diváci sledovali pekné súboje. Tieto preteky boli vhodným vyplnením prestávky medzi prvým a druhým podujatím slovenského šampionátu rely. Svojou jazdou som sa snažil pobaviť divákov, pričom som rozdal aj množstvo podpisov a reklamných predmetov. Bolo to veľmi príjemné a načerpal som od divákov ďalšiu energiu na jazdenie. Z môjho pohľadu to bolo veľmi dobré podujatie, ktoré som si doslova užíval a zároveň aj testoval autíčko na najbližšiu rely,“ povedal na margo podujatia Igor Drotár, ktorého bol čestným hosťom.

Kožu nechcú predať lacno

Bolo to príjemné spestrenie prestávky v domácom kalendári rely, ktorého druhý diel sa uskutoční počas najbližšieho víkendu v Topoľčanoch (25. – 26. mája).

Ako prezradil, odpadli mu organizačné povinnosti, ktoré mal pred rely Prešov a tak sa mohol nerušene venovať príprave na tríbečskú rely. Jeho ambície sú opäť tie najvyššie, aj keď priznáva, že držať krok s mladíkmi nie je vôbec jednoduché.

„Úprimne sa teším na súťaž, ktorá vlani bola dobre pripravená a predpokladám, že to bude tak aj teraz. Prichádzam do známeho prostredia, rýchlostné skúšky sa pôjdu opačným smerom a bude to opäť niečo nové a zaujímavé nielen pre nás s Vladom, ale všetky posádky, ktoré odštartujú. Vlani sa súťaž tešila veľkému záujmu divákov a verím, že aj teraz si nájdu cestu a prídu nás povzbudiť nielen na mestský okruh. S technikou som nemal problémy na prvom podujatí ani na kopci a verím, že bude aj teraz dobre pripravené, aby sme sa mohli poruvať o pódiové umiestnenie. Pri pohľade do zoznamu prihlásených to nebude ľahké, ale svoju kožu lacno nepredáme. V domácom prostredí sa iste pokúsi Melichárek obhájiť minuloročné prvenstvo, aby potvrdil vyrovnané výkony z predchádzajúcich súťaží. Zamiešať karty na čele súťaže môže Grzyb ako aj Béreš ml., ale zabudnúť nemôžeme ani na ďalších pretekárov,“ povedal I. Drotár.

Netrpezlivo čaká na novú techniku od Lotusu a istou útechou mu je služobná Evora. „Pred niekoľkými týždňami mi dorazil Lotus Evora, ktorý je pekný a dobrý, no čoskoro by som mal dostať do rúk aj tréningové autá, na čo sa veľmi teším,“ dodal I. Drotár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.