Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Drotár zvíťazil na pretekoch v Dobšinej

Štartoval s opraveným autom. Po havárii neprešlo ani jeden skúšobný meter. (Autor: Tibor Szabosi)
Sportnet|Publikované 25. júl 2014 o 22:00

Prešovčan je opäť o krok bližšie k majstrovskému titulu v pretekoch automobilov do vrchu.

Prešovčan Igor Drotár je opäť o krok bližšie k majstrovskému titulu v pretekoch automobilov do vrchu.

DOBŠINÁ. Späť v opravenom kopcovom špeciáli dokázal na európskych pretekoch „Dobšinský kopec“ zvíťaziť absolútne vo svojej triede, a tiež ako najrýchlejší Slovák.

Podujatie bolo tiež súčasťou FIA Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu. S najlepším časom 2 min. 49,330 s v druhej ostrej jazde sa Drotár posunul na absolútne 14. miesto a prvé v kapotovaných automobiloch triedy E1+2000.

To všetko s autom, ktoré po havárii v poľskej Limanowej mechanici opravili len tesne predtým, než vyrazilo na cestu do Dobšinej. Igor tak štartoval do prvej tréningovej jazdy 31. ročníka Dobšinského kopca na aute, ktoré neprešlo ani jeden skúšobný meter...

Slovo má legendárny Igor Drotár: „Auto bolo po havárii dosť poškodené a chlapci mali málo času, aby ho dali dokopy. Dokončili ho po polnoci a hneď naložili, aby stihli technické preberanie v Dobšinej. Pred štartom ma upozornili, že auto nemá najazdený ani jeden meter, aby som ho teda skutočne šetril... Prvú jazdu som poňal ako testovaciu. Auto však bolo urobené veľmi dobre a mám pocit, že sa mi s ním v živote nejazdilo lepšie, ako teraz. Radilo, brzdilo a zatáčalo dokonale. Chcem poďakovať mechanikom, že to krásne zvládli. Tešil som sa na súboj s mojím zvyčajne najväčším konkurentom Jožkom Bérešom. Žiaľ mali s novým autom menej šťastia a preteky nedokončili. My sme naopak skončili ako najlepší Slováci, s prehľadom sme vyhrali „plechové“ autá, medzi „plackami“ a formulami,“ skonštatoval Igor Drotár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.