Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Drotár vedie poradie, rozhodne sa v Poprade

Podľa Drotára bola košická rally skutočne šialená. (Autor: Tibor Szabosi)
Sportnet|Publikované 10. sep 2014 o 22:00

Igor Drotár nastúpi do posledného podujatia slovenského rally šampionátu v Poprade ako líder absolútneho poradia.

V tejto chvíli je absolútnym majstrom Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu a majstrom rally v triede 11. Akokoľvek to na Rally Tatry dopadne, už teraz je 59-ročný Prešovčan výnimočnou hviezdou slovenskej motoristickej scény.

KOŠICE. Jubilejná 40. Rally Košice bola podľa slov Igora Drotára skutočne šialená. Usporiadatelia sa postarali o čo najhladší a najférovejší priebeh súťaže, no športové šťastie kolísalo od výborných výsledkov ku katastrofám.

„Boli to nesmierne náročné preteky,“ povedal Igor a pokračoval: „Veľké tímy s veľkými menami pohoreli a nás šťastie tiež párkrát opustilo. Problémy s motorom nás prenasledovali celé dva dni a do toho sme na tretej rýchlostnej skúške dostali aj defekt.“

Vďaka tomu sa Igor s Vladom Bánocim prepadli takmer na koniec priebežného poradia. „V druhom kole jázd sme spravili skvelý čas, napriek problematickému motoru. Na nočných skúškach sme už nechceli nič riskovať. Z posledného miesta sme sa posunuli na 19. miesto,“ povedal Igor Drotár.

Ani nedeľa nebola ideálna. Okrem neprestávajúcich problémov s pohonnou jednotkou im bodové ťaženie zastavila nehoda iného jazdca na poslednej rýchlostnej skúške.

„V nedeľu sme napriek poruche skončili na 13. mieste. Žiaľ, po zrušení poslednej skúšky nám pridelili náhradné časy, ktoré sú v zásade horšie, než čo by sme dokázali vyjazdiť. Nevadí, taký je šport. Pripísali sme si body za prvý aj druhý deň a dostali sa tak do priebežného vedenia v absolútnom poradí šampionátu. Rozhodne Rally Tatry a uvidíme, aké budeme mať šťastie. Veľmi ma teší aj konečné prvenstvo v Trofeji víťazov predošlých ročníkov Rally Košice,“ dodal spokojný Igor.

„Už teraz sa pripravujeme na posledné preteky do vrchu, ktoré sa pôjdu tento víkend na Ostrej lúke. Keďže už teraz držíme titul absolútneho majstra Slovenska, nemuseli by sme tam ísť. Máme však veľa fanúšikov, ktorí nás tam radi uvidia a rovnako aj my ich,“ dodal Igor na záver.

Aké prekvapenia ešte prinesie finále slovenského rally šampionátu, uvidíme 24. a 25. októbra na Rally Tatry.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.