Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dravecký sa dočkal a hneď dvakrát

Sportnet|Publikované 4. nov 2005 o 23:00

Košice - Vo včerajšom stretnutí 23. kola hokejovej extraligy Košičania zdolali Liptovský Mikuláš 4:1. Na víťazstve má nemalý podiel útočník HC

Vladimír Dravecký. Dvakrát sa zapísal do streleckej listiny. Najskôr v 17. min. vyrovnával na 1:1 a v 51. min. uzatváral gólový účet stretnutia. Odchovanec Košíc mal predovšetkým po prvom presnom zásahu nevídanú radosť. Na prvý pohľad bolo zjavné, že mu padol obrovský balvan zo srdca. Až do včerajška totiž čakal na prvú tohtosezónnu trefu do čierneho.

"Raz to muselo prísť a som rád, že to bolo na domácom ľade pred naším publikom. To čakanie bolo dlhé a nepríjemné, veď sme už odohrali 24 stretnutí. V nie jednej dobrej príležitosti som doteraz postrádal väčší pokoj na hokejke, možno to chcelo niekedy viac popremýšľať," vytiahli sme z kabíny dravého krídelníka, ktorého spoluhráči prezývajú "Dravec".

Už v 30. sekunde naznačil, že jeho gólový apetít narástol. Mal totiž ideálnu príležitosť prekonať gólmana Liptákov Krivomazova. "Snažil som sa nájsť si pred bránkou čo najvýhodnejšiu pozíciu. Peťo Bartoš mi pekne prihral, ale ten puk trochu skákal, netrafil som ho dobre a stihol ho ešte tečovať hosťujúci hráč."

V 17. minúte sa predral pred bránku Mikuláša. Gól, ktorý strelil, bol tak trochu šťastný. Puk preloboval brankára pochádzajúceho z Kazachstanu, Vlado ho za jeho chrbát tlačil aj očami. "Veru tak. Ale dobre, že tam padol. Prišiel po nenápadnej akcii, trochu sme sa v súperovom pásme motali. Puk získal Kmiť, po jeho prihrávke som sa natlačil do streleckej pozície, dobre, že ten puk preskočil brankára." Potom nasledovala radovačka, do ktorej dal Dravecký všetky svoje emócie. "Bol som šťastný. Ten gól som veľmi potreboval. Aj spoluhráči mi vraveli, že to príde. Hnevalo ma, že som v koncovke vždy zlyhal, lebo takmer v každom zápase som mal dobrú príležitosť. Ale predsa len to prišlo." A dočkal sa ešte raz v polovici tretej tretiny. Kmiť s Bartošom rozobrali obranu Liptákov na súčiastky a Vlado mohol pokojne zavrieť aj oči. "Jaro Kmiť mi to s prehľadom naservíroval. Ale oči som nezavrel. To sa nerobí. Ešte aj z takejto pozície sa dá minúť. Nám sa to už stalo proti Zvolenu. Nebudem menovať komu. Až do poslednej chvíle musíte byť koncentrovaní."

Po dlhom gólovom pôste sa zamýšľal nad tým, čo spraviť, aby nastal obrat. "Po prvý raz som prišiel na zápas autobusom, auto som požičal sestre," prezradil nám šťastný strelec. Zrejme by to auto mohol odložiť aj na dlhšie...

Dravecký nastúpil aj včera v prvom útoku s Kmiťom a Bartošom. V porovnaní s minulosťou je to pre neho markantná zmena, lebo predtým najčastejšie nastupoval vo štvrtej lajne. "Je to celkom iné. O to viac sa treba sústrediť, lebo na ľade trávim viac času, tak ho treba využiť." Liptáci neboli obetným baránkom, vypracovali si viacero stopercentných príležitostí. Niektoré prišli po košických kiksoch. "Hralo sa z jednej strany na druhú. Obe mužstvá mali dosť šancí. Ale my sme vyhrali."

Zajtra v poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou sa východniari predstavia v Martine. Plný bodový zisk na ľade posledného tímu extraligy považujú za samozrejmosť. "Ako inak, nás môže zaujímať len víťazstvo. Ak budeme hrať tak disciplinovane ako trebárs v Žiline, tak si nemyslím, že by mal byť nejaký problém a už vôbec nie trápenie."

Do rastra!!!

Videorozhodca v akcii

V súboji hokejistov Košíc a Liptovského Mikuláša bol videorozhodca v akcii hneď dvakrát. Najskôr v 31. minúte, keď gól Tomáša Marcinka neuznal, lebo bol dosiahnutý nohou. Po druhý raz si hlavný arbiter súboja Jaroslav Marušin vyžiadal asistenciu videorozhodcu v 6. minúte tretej tretiny. Nezdal sa mu Sabolov gól. Videorozhodca nesedel vo svojej kabínke, chvíľu mu trvalo, kým sa z hľadiska doteperil k technike. No tentoraz bolo všetko tak ako si želali košickí priaznivci, gól bol uznaný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.