Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dravecký: Na MS chceme ísť všetci štyria spolu

Sportnet|Publikované 7. dec 2004 o 00:00

Košice - Tréneri hokejovej reprezentácie do 20 rokov Dušan Gregor a Jozef Frühauf zverejnili včera nomonáciu na záverečnú fázu prípravy pred

majstrovstvami sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov v mestách Grand Forks a Thief River Falls v USA. V nominácii figurujú aj štyria hráči HC Košice - obranca Slavomír Bodnár a útočníci Tomáš Bulík, Vladimír Dravecký a Richard Jenčík. Celé kvarteto sa už môže pochváliť extraligovými skúsenosťami, útočný trojzáprah ich začal naberať už vo vlaňajškej sezóne, obranca Bodnár sa do A-tímu Košíc prepracoval v tomto ročníku. Ich nominovanie teda nie je žiadnym prekvapením.

Tréneri však zatiaľ zverejnili širší 25-členný káder, ktorý sa do prípravy zapojí. Nie všetci sa naozaj na MS aj predstavia, tesne pred odchodom na vrcholné podujatie sa totiž urobí ešte posledné zužovanie kádra. "Podľa toho, čo som ja počul, by sa káder pre MS mal zúžiť o dvoch hráčov v poli a jedného brankára. Určite, že by som bol veľmi sklamaný, keby medzi vyradenýmik napokon figurovalo moje meno. Na záverečnom sústredení sa preto treba ukázať v dobrom svetle," vyjadril sa na margo svojej nominácie krídelník Vladimír Dravecký. Cieľom Košičanov je, aby na šampionát cestovali všetci. "Jasné, chceme ísť na MS všetci štyria spoločne. Budeme sa všetci usilovať ostať vo výbere a reprezentovať na šampionáte." Na doposiaľ poslednom sústredení dvadsiatky nastupovali všetci štyria Košičania spoločne v jednej formácii, najmä útok Jenčík - Bulík - Dravecký si vynikajúco rozumie, chlapci spolu hrávajú dlho a rozumejú si. "Pochopiteľne, že i na MS by sme chceli hrať v jednom útoku. Takto sa nám hrá najlepšie. Ako sme už viackrát spomínali, hráme spolu dlho, poznáme sa a ide nám to."

V posledných extraligových dueloch však košické hokejové 'trojičky' spolu v útoku nastupovať nemohli, keďže Tomáš Bulík vypadol zo zostavy pre chorobu. V dnešnom domácom zápase proti Slovanu by sa však už mohol na ľade objaviť, ak sa v deň stretnutia bude cítiť dobre. Je teda možné, že dnes už vykorčuľujú mladíci znovu spolu. "Keď hráme spolu, myslím, že je to lepšie. Predsa len, sme už zohraní. Nemôžeme však špekulovať, kde ma tréner postaví, tam treba hrať. Vždy treba podať čo najlepší výkon a je jedno, s kým nastúpim." V nedeľu sa Košičanom nepodarilo priviesť body zo Skalice, prehrali tam 2:3. "Mali sme sobotňajší zápas s Trenčínom v nohách, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Viedli sme 1:0, no potom sme dovolili súperovi otočiť vývoj. Dali sme síce kontaktný gól, ale vyrovnať sme už nedokázali. Chcelo to pridať ešte jeden gól v čase, keď sme napríklad viedli 1:0." Dnes by to mala byť iná káva, Slovan je totiž motiváciou. "Iste, ale do každého zápasu treba chodiť s rovnakou motiváciou." S Bratislavčanmi modro-bieli v tejto sezóne ešte nevyhrali, túto štatistiku by už radi pretrhli. "Samozrejme. Ešte sme nevyhrali, no každý zápas je iný. Určitá motivácia to je," pripustil V. Dravecký.

Gól by už privítal

Presne mesiac čaká na presný gólový zápis útočník HC Vladimír Dravecký. Naposledy skóroval v domácom stretnutí proti Skalici, ktorý východniari vyhrali 3:1. Na ďalší, svoj piaty tohtosezónny zásah čaká sedem kôl. "Veru, už by bolo načase dať nejaký gól. Určite, že naňho už čakám. Každého útočníka to povzbudí a ja nie som žiadnou výnimkou," uviedol V. Dravecký.(špa)

Súvisiace články