Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Draveckého vydarená humenská premiéra

Sportnet|Publikované 9. okt 2006 o 22:00

Humenné - V deviatom kole prvej hokejovej ligy sa pod Vihorlatom predstavil líder. Skutočnosť, že Spišiaci v dovtedajších ôsmych stretnutiach

nestratili ani len bod, bola nielen motiváciou, ale aj dôvodom na obozretnosť. Humenský tréner si pred derby v kútiku duše aj prial, aby jeho zverenci predĺžili remízovú sériu na päť duelov, nakoniec však proti jej ukončeniu nenamietal, lebo hostia odchádzali s prehrou 2:3.

Pochvalu si, samozrejme, zaslúžia všetci hráči, ktorí absolvovali na ľade čo i len pár striedaní, no maximálnou mierou sa pod víťazstvo podpísala "košická" päťka Kall, Bodnár - Dravecký, Jenčík, Majerník. Bola na ľade pri všetkých troch humenských góloch a takmer pravidelne pomáhali brankárovi Pecovi aj pri oslabeniach. "Každý hráč je niečím špecifický. Slovák a Pleva odviedli penzum roboty v minulých stretnutiach, dostali sa do povedomia a hrali už proti Trenčínu. Dravecký nedal dosť dlho gól v extralige, potreboval akúsi vzpruchu a verím, že tento zápas mu stratené sebavedomie prinavráti. Spolu s Jenčíkom nám proti lídrovi veľmi pomohli," podotkol Vladimír Svitek.

Slová chvály na adresu Vladislava Draveckého, člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie, neostali bez odozvy ani u košického extraligistu. Víkendový súboj s L. Mikulášom bol aj za jeho účasti. Humenská premiéra teda pomohla... "Súper bol kvalitný, doteraz neprehral, no nik nie je neporaziteľný. V šatni sme sa hecovali, hrali sme dobre v obrane, získali trojgólový náskok a to nakoniec rozhodlo," mienil rýchly krídelník, ktorý si v Jenčíkom rozumel na ľade takmer na slepo. Spolu si pripísali do kanadského bodovania po tri body. "S Rišom Jenčíkom už hrávame dlhé roky spolu, vieme, čo ten druhý spraví, dobre k nám zapadol aj Pišta Majerník. Po dnešku som spokojný, aj keď stále je čo zlepšovať," konštatoval Vladislav Dravecký.

Po trojgólovom nástupe v II. tretine tlak HKM Humenné pomaly ustal. Súper ešte pred odchodom do kabín znížil a v záverečnom dejstve strelil kontaktný gól. Bola z toho dráma a pri power-play si viacerí diváci spomenuli na Ružinov (vyrovnanie 4 sekundy pred koncom)... "Hra sa kvôli vylúčeniam dosť kúskovala, dostali sme dva zbytočné góly, no spoločná snaha udržať víťazstvo mala úspech. Verím, že tri body proti lídrovi pomôžu najmä psychicky," dodal Vlado Dravecký.

Dnes sa hokejisti HKM Humenné predstavia na ľade v Ružomberku. Druhý zemplínsky zástupca z Trebišova cestuje na opačný koniec republiky do Bratislavy, kde si zmeria sily s nováčikom z Ružinova.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.