Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dramatické semifinále s lepším koncom pre Florko

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Pred začiatkom florbalovej extraligy si hráči Florka Košice dali za cieľ obhájiť minuloročné tretie miesto. Už teraz môžeme povedať, že svoj cieľ

prekročili a najhoršie môžu skončiť na druhej priečke.

KOŠICE. O finálovej účasti príliš nerozmýšľali, ale tá sa nakoniec stala realitou, keď zverenci trénera Pavla Blaška zvládli nielen štvrťfinálovú, ale aj semifinálovú prekážku.

V play-off ešte neprehrali

Po základnej časti štvrtý celok tabuľky bez problémov zvládol domáci duel s M Športom Trenčín a v semifinále ho čakal bratislavský Dragons. Do hlavného mesta odchádzali florkáči s cieľom zabojovať a predĺžiť sériu na tri zápasy, pričom rozhodujúci by sa mohol hrať práve v metropole východu. Počas sezóny odohrali s Dragonsom vyrovnané stretnutia, a tak hráčom nechýbalo sebavedomie, ktoré zužitkovali aj na ihrisku. Oba zápasy boli veľmi vyrovnané a rozhodovalo sa v predĺžení a samostatných nájazdoch. Viac pokoja mali hráči Florka, ktorí vyhrali prvý zápas 7:6 po predĺžení a druhý 6:5 po samostatných nájazdoch. V play-off Florko zatiaľ neprehralo a zaslúžene sa dostalo do finále, kde by nechcelo hrať druhé husle.

Vrátili požičané

Pred dvomi rokmi sa obaja súperi stretli v play-off, kde však boli úspešnejší hráči Dragonsu, ktorí sériu vyhrali 2:1. Teraz im však umne hrajúce Florko v dramatických stretnutiach oplatilo predchádzajúce dve prehry. "Na Dragons vieme zahrať a rovnako sme to potvrdili aj v tejto sezóne. Doma sme síce prehrali, ale na jeho palubovke sme uhrali remízu. Pred dvomi rokmi sme do play-off vstupovali z ôsmeho miesta, kým Dragons z prvého. Hralo sa na dve víťazné stretnutia a začínali sme v domácom prostredí, kde sme vyhrali o gól. Druhé a tretie stretnutie sme prehrali na jeho pôde v predĺžení. Mali sme im čo vracať a som rád, že sa nám to podarilo. Pre dobrý výsledok sme urobili všetko už v príprave, keď sme pricestovali o deň skôr a v deň zápasu sme ľahko trénovali, čím sme súpera zaskočili. Chlapci sa zomkli a zabrali ako partia a výsledok sa dostavil. Mali sme lepšie prečítaného súpera a rozhodlo aj väčšie srdiečko. Mali sme aj potrebné šťastie. Všetci sme si verili na predĺženie či samostatné nájazdy, lebo máme technickejších hráčov. Pred touto sériou sme trénovali trestné strieľania, lebo sme očakávali, že nás niečo podobné s týmto súperom môže čakať. V druhom zápase sme vyrovnávali sedem sekúnd pred koncom, a tak trochu sa aj tešili na samostatné nájazdy. Tie sme zvládli lepšie snáď aj preto, že sme si viac verili," spokojným hlasom povedal tréner Pavol Blaško.

Cieľ splnený

Mladý celok pred začiatkom sezóny aj play-off neskrýval ambície skončiť podobne ako vlani tretí. Po vyrovnaných výkonoch sa dostal až do finále, čím svoj cieľ prekročil. "Vedeli sme, že ak prehráme v semifinále, tak môžeme skončiť štvrtí, v opačnom prípade budeme najhoršie druhí. Som rád, že sa nám to podarilo a už teraz sa všetci tešíme na finále, ktoré sa hrá po vzájomnej dohode klubov až po Veľkej noci v utorok a stredu v Trenčíne," konštatoval P. Blaško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.