Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dráma so šťastným koncom pre Iuventu

Opäť na ihrisku. L. Geričová (s loptou) sa vrátila po polročnej pauze. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 1. nov 2013 o 23:00

Vo výbornom stretnutí zdolala Most o dva góly, po vyše polroku sa na ihrisko vrátila Laura Geričová.

Už v pondelok ďalší zápas, tentoraz proti Sencu.

MICHALOVCE. V spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) už nie je ani jedno družstvo bez porážky. Posledným tímom, ktorý si držal v kolónke prehier nulu, bol český majster Most.

Vo štvrtkovej televíznej predohrávke 6. kola WHIL však o ňu prišiel, pretože slovenský šampión z Michaloviec mu pripravil dvojgólovú prehru 24:26 (11:12).

Napínavý súboj

Kto nevidel šláger celej jesennej časti nadnárodnej súťaže, môže ľutovať. Diváci pri televíznych obrazovkách alebo priamo v Chemkostav aréne si prišli na svoje, veď boli svedkami kvalitnej hádzanej a veľkej drámy. Ktovie, či takú ešte v tejto sezóne vo WHIL uvidíme...

„Fanúšikovia museli byť spokojní, pretože ozaj sa bolo načo pozerať. Bolo to napínavé až do poslednej minúty. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, lebo Most má veľmi dobrý a vyrovnaný káder. Na ihrisku sme však nechali srdiečko, bojovali sme a zaslúžene vyhrali,“ spokojne hovorila ľavá spojka Iuventy Laura Geričová.

Michalovčanky v dueli prehrávali iba raz, v 57. minúte 23:24. Viackrát ušli súperovi na rozdiel troch gólov, no ten sa zakaždým dokázal dotiahnuť.

„Problémy nám robila vysoká Martínková, ktorú bolo ťažké ubrániť, a svoje zohrala aj nervozita. Našťastie nám pomohla Lucka Gubiková, rovnako aj my jej v obrane.“

Víťazný návrat

Pre slovinskú spojku v službách zemplínskeho klubu bol zápas proti DHK Baník prvým po vyše polročnej pauze. Z hry ju vyradilo zranenie kolena. Teraz je však Iuvente opäť k dispozícii.

„Mala som šťastie, že na operáciu som išla už dva týždne po zranení, nestihol mi preto sval ochabnúť. Zákrok prebiehal bez problémov, takisto aj liečba. Cvičila som päť mesiacov, išlo to veľmi dobre, pomohol mi František Urban, šéftréner mládeže, ktorému musím poďakovať. Aj preto som sa pomerne rýchlo vrátila na ihrisko,“ povedala L. Geričová, ktorá si zranenie privodila začiatkom apríla v prvom semifinále proti Sencu.

Návrat si odkrútila proti českému majstrovi.

„Bola som veľmi nervózna, nastúpila som proti Mostu, čo nie je ľahký súper. Chcela som dievčatám pomôcť. Ešte to nie je optimálne, musím sa do toho čím skôr dostať.“

Už v pondelok čaká zverenky Jána Packu ďalší domáci duel, tentoraz proti Sencu (o 17.30 hod.).

„Súper sa oslabil, preto príležitosť dostanú tie hráčky, ktoré proti Mostu hrali menej. Bude to skôr tréningový zápas, ktorý poslúži ako príprava na pohárový duel proti Zagorju,“ dodala L. Geričová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.