Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Dráma s nešťastným koncom

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skAž záverečné sekundy rozhodli o tesnej prehre popradských basketbalistiek v domácom súboji s Nitrou. 35

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Až záverečné sekundy rozhodli o tesnej prehre popradských basketbalistiek v domácom súboji s Nitrou. 35 sekúnd pred koncom "žabky" vyrovnali, no hostky po akcii Kubatovej a koncovke Valachovej išli do trojbodového vedenia. Posledná akcia Popradčankám nevyšla a tak sa z dvoch bodov radovali Nitrianky.

POPRAD. V nezáživnom prvom polčase si Nitra vypracovala mierny náskok, ktorý postupne zvýšila na 12 bodov. Zverenky trénera Igora Skočovského však nezložili zbrane a nesmiernou bojovnosťou takmer privodili zvrat. Ich mohutný finiš však prišiel neskoro.

"V prvom rade nás v tomto zápase zradila hlava. Nastúpili sme s príliš veľkým rešpektom a strachom. Myslím si, že sme mali veľmi veľkú šancu, aby sme Nitru porazili. Urobíme však jednu, dve, tri chyby a nevieme sa zastaviť, to je náš veľký problém. Je to o koncentrácii a zodpovednosti. Dohodneme sa na niečom, ale hráčky urobia niečo iné. Dúfam, že tieto nedostatky postupne odstránime a že to v ďalších zápasoch bude lepšie a že budeme vyhrávať. S touto hrou ale zrejme môžeme pomýšľať iba na piatu pozíciu, na lepšie miesto nemáme družstvo," uviedol I. Skočovski.

Neskorý finiš

Až v záverečnej štvrtine predviedli Popradčanky hru, ktorú od nich ich kouč vyžaduje. To však na tak kvalitného súpera, pochopiteľne, stačiť nemohlo. "Nechcem to otáčať na srandu, ale vyzerá to, akoby pre naše družstvo bolo lepšie, keby sme zápas začínali s 10-15-bodovým mankom, aby sme mali čas otočiť to. Až vtedy akoby si totiž hráčky uvedomili, že musia začať pracovať. Keď je to ale až v poslednej štvrtine, už nemáme čas na to, aby sme súpera dotiahli a zápas vyhrali. Veľa s hráčkami rozprávame, individuálne, spolu. Ani v poslednej akcii ale neurobili to, čo sme si povedali. Neostáva nám iné, len tvrdo pracovať," zdôraznil srbský kormidelník.

Mlynarovičová nesklamala

Nešťastným momentom pre domáce družstvo bolo vyfaulovanie rozohrávačky Brezaniovej a zranenie Grahamovej. Príležitosť tak na tomto poste dostala mladá juniorka Mlynarovičová a neľahkej úlohy sa zhostila veľmi dobre. "Áno, určite príjemne prekvapila. Na poste jednotky má veľkú konkurenciu v Brezaniovej a Grahamovej a doteraz v zápasoch dostala minimum príležitostí. Urobila, čo mala, som veľmi spokojný a som rád, že s ňou môžeme ďalej počítať," dodal I. Skočovski.

Súvisiace články