Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Dragašeková: Na Doprastave bude dôležitý kolektívny výkon

Sportnet|Publikované 3. nov 2006 o 00:00

Košice - Družstvo košických volejbalistiek prešlo pred sezónou menšou prestavbou. Do tímu Slávie TU pribudla nová krv. Jednou z posíl je Tatiana

Dragašeková. V zostave vysokoškoláčok sa už udomácnila. Odchovankyňa kežmarského volejbalu, ktorá brúsila extraligové ostrohy v Žiline sa už s kolektívom zžila. Po prestupe zo Žiliny sa udomácňuje v Košiciach. A snaží sa napĺňať očakávania.

"Myslím, že som si už v novom zvykla. Baby sú v pohode, v kolektíve som sa adaptovala rýchlo, skôr som si musela zvykať na prostredie, na mesto," rozhovorila sa 24-ročná Táňa. Skúseností z najvyššej súťaže jej nechýbajú. Od osemnástich v nej hrávala za Žilinu. V extralige začala siedmu sezónu. "Odkedy som odišla z domu, vravela som, že sa na východu vrátim. A som rada, že som v Košiciach, predsa len, som bližšie ku Kežmarku."

Do tímu Slávie TU prišla s istými predstavami. Ako sa zatiaľ napĺňajú? Košičankám patrí po siedmom kole šiesta priečka. V troch stretnutiach zaknihovali víťazstvo, v štyroch ťahali za kratší koniec povrazu. "Či sme mohli stáť aj lepšie? Mohli, ale my sa potrebujeme zohrať. A to chce nejaký čas."

V poslednom kole Košičanky doma prehrali s Pezinkom 2:3. Nebolo ďaleko od toho, aby zdolali lídra súťaže. "Bol to vyrovnaný zápas. Chýbal nám len kúsok šťastia."

V tejto sezóne doplatili vysokoškoláčky na výkyvy. Aj proti Pezinku odohrali jeden set veľmi dobre, aby sa v ďalšom z ihriska vytrácali. "Podľa mňa je to o skúsenostiach. Po ľahkom sete, v ktorom vyhráme, poľavíme v koncentrácii. Potom nasleduje aj séria piatich šiestich chýb. S tým máme najväčší problém, súperovi uľahčíme situáciu sériou zbytočných chýb," priznala T. Dragašeková.

V najbližšom zápase privítajú v sobotu slávistky v telocvični na Jedlíkovej posledný tím Žiar nad Hronom. Na jeho palubovke zverenkyne trénera Rašnera vyhrali 3:1. Doma im povinnosť velí vyhrať. "Hlavne tohto súpera nesmieme podceniť. Aj Žiar má svoju kvality, aj keď v lige ešte nevyhral. Musíme k tomu pristúpiť maximálne zodpovedne."

Tvrdším orieškom bude v nedeľu Doprastav. Do Bratislavy však slávistky podľa Dragašekovej nepocestujú v porazeneckej nálade. "U nás Doprastav vyhral, ale my máme možnosť prehru mu oplatiť. Tamojšie prostredie poznám, pol roka som tam trénovala. Podstatné bude, aby sme podali kolektívny výkon. Nestačí ak to bude ťahať jedna a zvyšných päť hráčok sa bude prizerať. Proti dobrému súperovi musia zabrať všetky hráčky," podotkla jedna z opôr Slávie TU.

Súvisiace články