Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Draci sa ešte posilnia

Viceprezidentka. Alena Harčariková sľubuje posily. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 3. okt 2014 o 00:00

Ďalší ročník Slovenského pohára vo vodnom póle sa začne už dnes.

Počas prvého októbrového víkendu v Novákoch a Topoľčanoch bude v pozícii obhajcu pohárového prvenstva mužstvo ŠKP Modrí Draci Košice - Staré Mesto.

KOŠICE. Pred pár dňami sa mužstvo vrátilo z turnaja v ukrajinskom Ľvove o Karpatský pohár, kde absolvovalo vydarenú generálku na pohár. V konkurencii domáceho Ľvova a reprezentácií Poľska a Moldavska obsadilo druhé miesto a dobre sa naladilo na nadchádzajúci víkend.

V pohárovej skupine v Topoľčanoch, kde sa predstavia proti rivalovi ČH Hornets Košice, Žiline a domácim, sa všeobecne očakáva postup do finále, ktoré sa bude hrať v Novákoch v nedeľu na obed.

Ragusová k dievčatám

Ako sme už v našom denníku informovali, trénerskú taktovku u Drakov budú držať Pavol Komjaty a Karol Bačo ml., ktorý bude aj hrať.

„Zmena pri trénerskom kormidle je na základe rozhodnutia našej doterajšej trénerky Cinzie Ragusovej, ktorá zostáva trénovať naše mladé dievčatá. Zároveň sme tým dali priestor realizovať sa Pavlovi Komjathymu, ktorý bude úzko spolupracovať so skúseným hráčom Karolom Bačom ml. Sľubujeme si od toho spojiť košických vodnopólových hráčov do jedného tímu, a tak udržať majstrovský pohár čo najdlhšie v Košiciach,“ vykreslila viceprezidentka Drakov Alena Harčariková.

V hľadáčiku dvaja skúsení hráči

Káder Modrých Drakov sa zmenil, odišli Nižný, Zaťovič, Hoferica a Čiernik. Navyše, s Gašparíkom môžu rátať v tíme až od februára a Šurim sa presunul na pozíciu vedúceho mužstva. Na druhej strane, pribudli Grutka, Šuster a spomínaný K. Bačo ml.

„Plánujeme sa ešte posilniť o minimálne dvoch skúsených pólistov, ale to objasníme neskôr.“

Fakty

Rozpis pohárových zápasov košickým tímov (Topoľčany, skupina A):

Dnes: 18.00 ŠKP MODRÍ DRACI Košice – Staré Mesto - KPŠ Nereus Žilina, 19.30 PIRANA SC Topoľčany - ČH HORNETS KOŠICE.

Zajtra: 9.00 KPŠ Nereus Žilina - ČH HORNETS KOŠICE, 10.30 ŠKP MODRÍ DRACI Košice – St. Mesto - PIRANA SC Topoľčany, 17.30 KPŠ Nereus Žilina - PIRANA SC Topoľčany, 19.00 ČH HORNETS KOŠICE - ŠKP MODRÍ DRACI Košice – Staré Mesto.

red.

Súvisiace články