Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Draci rozobrali Bratislavčanov

Draci vedú nad Bratislavou 2:1. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 28. máj 2014 o 22:00

Modrí Draci ukázali Bratislavčanom, že s útokom na titul to myslia vážne.

Vo včerajšom prvom finálovom dueli súpera „rozobrali“ nečakane hladko. Namiesto drámy to v závere už bola len exhibícia Košičanov, ktorí však budú musieť vyhrať minimálne raz aj v hlavnom meste, ak chcú otvárať majstrovské šampanské.

KOŠICE. Vo finále vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov vedú ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto nad Bratislavou 2:1.

Po nadstavbovej časti to bolo 1:1 a včerajší prvý finálový zápas ovládli východniari jasne 13:5. Teraz však cestujú dvakrát do Bratislavy, pričom sa hrá na štyri víťazné stretnutia.

Trinásť gólov, deväť strelcov

Ani najväčší optimisti neočakávali, že v závere druhej štvrtiny bude stav 5:1 a v tretej štvrtine dokonca budú viesť Modrí Draci luxusne 9:3. Bratislava totiž vyhrala základnú časť a mala byť riadne tvrdým orieškom aj vo včerajšom dueli.

„Myslím si, že taký priaznivý vývoj nastal preto, lebo sme konečne dodržali všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Potom sme aj premenili šance a súperovi sme tak odskočili. Potom, keď videli, že náš náskok je už vysoký, sa už poddali,“ vyjadril sa obranca ŠKP Modrí Draci Martin Palaščák, autor dvoch gólov.

Zaujímavé pritom je, že o trinásť presných zásahov sa podelilo až deväť košických strelcov. Aj to svedčí o zodpovednom výkone celého kolektívu, kde každý pridal ku konečnému úspechu svoje „polienko“.

Po prvej štvrtine to však na žiadnu gólovú smršť nevyzeralo, Košičania v nej neskórovali ani raz a prehrávali 0:1.

Hneď v druhej osemminútovke však prišlo k dramatickému obratu hneď piatimi gólmi v rade.

„V úvode to bolo obojstranne opatrné, niektoré príležitosti ostali nepremenené. Potom sme sa však rozbehli a skóre rýchle narastalo.“

Košičania ťažili najmä z pozornej obrany a pomohli tiež premenené presilovky. „Na obrane sme si naozaj dali záležať, nedostávali sme lacné góly. Pomohol nám aj brankár, padli nám presilovkové góly. Naštartovali sme sa a teraz v tom treba pokračovať,“ myslí už M. Palaščák na ďalšie finálové súboje.

Potvrdiť nárast sebavedomia

Draci teraz hrajú dvakrát vonku – zajtra a v sobotu. Bratislavský bazén je pre nich zatiaľ zakliaty.

Aj keď v play–off je jedno, či sa vyhrá o gól alebo o osem, ale predsa len jednoznačný vývoj a výsledok, no najmä suverénny herný prejav z prvého finálového finálového duelu môže ŠKP poriadne zdvihnúť sebavedomie. Dokážu teda naozaj už prekonať svoj tieň aj u súpera?

„Určite nám to psychicky pomohlo, keďže je pravdou, že v dlhodobej časti sme to na nich veľmi nevedeli. Teraz sme si to vynahradili, veľmi nám pomohol príchod Zaťoviča do tímu. Verím teda, že na domáce vystúpenie nadviažeme aj u súpera. Takýto výkon by nám dával veľkú šancu,“ dodáva Martin Palaščák pred pokračovaním série.

Fakty

Finále: ŠKP Modrí Draci Košice- taré Mesto - Slávia UK Bratislava 13:5 (0:1, 5:1, 4:1, 4:2) - stav série: 2:1.

Góly: Palaščák, A. Nagy, S. Nagy a Molnár po 2, Nižný, Zaťovič, Košík, Šurim a Gašparík - Kratochvíl, Nedbal, T. Bielik, Brezina a Gyurcsi.

O 3. miesto: ČH Hornets Košice - KVP Nováky 11:14 (4:1, 2:4, 4:5, 1:4) – stav série: 0:3.

Najviac gólov: Zareva a Kostelnik po 3 - P. Tkáč, M. Tkáč po 4,

špa

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.